Finał jest, więc była i kąpiel

Wspólną kąpielą w fontannie uczciły swój awans do finałów mistrzostw Polski do lat 16, młode koszykarki Lidera Basket Swarzędz. Zawody odbyły się w Gorzowie. To wielki i historyczny sukces zawodniczek oraz trener Anny Talarczyk. – To się chyba nie dzieje. Coś co przed sezonem wydawało się niemożliwe stało się faktem. A kąpiel? Skoro słowo się rzekło przez turniejem, to trzeba było tego słowa dotrzymać – czytamy na stronie klubu.

O awansie do finału zadecydował ostatni mecz turnieju, w których Liderki pokonały 76:47 UKS Siódemkę Sopot. Wcześniej zespół z powiatu poznańskiego przegrał 32:77 z Enea AZS AJP Gorzów oraz wygrał 64:52 z Huraganem Wołomin. Oprócz koszykarek ze Swarzędza przepustki do finału wywalczyły również gorzowianki.

Warto dodać, że ten sezon jest wręcz rewelacyjny dla Liderek. Pierwsza drużyna świetnie spisywała się w fazie play-off, ulegając dopiero w ćwierćfinale późniejszemu mistrzowi I ligi Politechnice Gdańskiej. Świetnie radzą sobie także młodziczki starsze, które już awansowały do półfinału mistrzostw Polski. Swarzędz może być zatem dumny ze swoich koszykarek.

Opublikowano: 6 maja 2018