Finał projektu „Ty, Ja, My”

Projekt „Ty, Ja, My” jest rozwinięciem oraz dopełnieniem akcji „Serce od serca”, polegającej na szyciu poduszek, właśnie w kształcie serca, które później wspierają rehabilitację pacjentek po mastektomii. Finał trzeciej edycji odbył się w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym dla Dzieci Niewidomych w Owińskach.

– W projekcie wzięło udział siedem pań na różnym etapie leczenia nowotworu piersi. Przy pomocy stylistki, makijażystki i fryzjerki pokreśliły swoją indywidualność i poddały się niezwykłej sesji zdjęciowej. Wspólnie z nimi przed obiektywem stanęli lekarze z Wielkopolskiego Centrum Onkologii w Poznaniu. Były emocje i łzy wzruszenia. Inicjatywa, za którą stoją nasze mieszkanki Karolina Wasilewska-Waligórska i Justyna Maćkowiak-Szukalska ma na celu wsparcie pań w trakcie dochodzenia do zdrowia, pokazanie, że są wyjątkowe – opisał wydarzenia wójt gminy Czerwonak Marcin Wojtkowiak, który wspólnie ze starostą poznańskim Janem Grabkowskim objął projekt swoim patronatem.

Sesję zdjęciową wykonano także na nie tak dawno oddanej do użytku kładce pieszo-rowerowej nad rzeką Wartą w Owińskach. W trakcie finału projektu, tak jak w poprzednich edycjach, podkreślano znaczenie profilaktyki, bowiem wczesne wykrycie choroby pozwala na jej całkowite wyleczenie. Akcja „Serce od serca” trwa już cztery lat. W tym czasie odbyło się kilkadziesiąt warsztatów, podczas których panie, choć nie tylko, szyły poduszki w kształcie serca, które później trafiają do szpitali. Warsztaty odbywają się cyklicznie, w różnych miejscowościach powiatu poznańskiego. Wszystkie te wydarzenia organizowane są przy wsparciu m.in. powiatu poznańskiego.

Zdjęcia: Maciej Lipiński Fotografia Invidia Me

Opublikowano: 29 sierpnia 2023