MenuMenu główne

 

Środki finansowe z budżetu państwa

 

Powiat Poznański


Kalendarz wydarzeń
<< lis 2022 >>
pon.wt.śr.czw.pt.sob.niedz.
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4

Terminy imprez mogą ulec zmianie

Relacje

Finał w Cerekwicy

Przekazywanie kamizelek odblaskowych uczniom pierwszych klas w Cerekwicy

W środę, 23 listopada przedstawiciele Starostwa Powiatowego w Poznaniu, policji oraz straży pożarnej odwiedzili Szkołę Podstawową w Cerekwicy. – W trakcie spotkania z uczniami klas pierwszych mówiliśmy przede wszystkim o podstawowych zasadach bezpieczeństwa, o tym jak zachować się na drodze i co zrobić, by być widocznym dla kierowców. Wszystkie maluchy otrzymały też kamizelki odblaskowe – mówi Dariusz Fleischer z Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Starostwa Powiatowego w Poznaniu.

Cerekwica była jednym z ostatnich przystanków na trasie 21. edycji akcji pod nazwą „Bezpieczny pierwszoklasista”. – W nieco ponad dwa tygodnie odwiedziliśmy wszystkie gminy powiatu poznańskiego. W sumie rozdaliśmy ok. 6800 kamizelek odblaskowych – dodaje. Inauguracja tegorocznej akcji odbyła się w Szkole Podstawowej im. gen. Stefana Roweckiego „Grota” w Koziegłowach. Obecni na niej byli starosta poznański Jan Grabkowski oraz Komendant Miejski Państwowej Straży Pożarnej st. bryg. Jacek Michalak.

– Kiedy przyjechaliśmy zapytałem dzieci, czy wiedzą, z jakiej okazji się spotykamy. Usłyszałem wtedy, że mamy „dzień odblaskowy”. Mam nadzieję, że to hasło się przyjmie, bo nie dość, że wyszło od najmłodszych, to jeszcze w pełni oddaje ideę tego, co robimy – stwierdził starosta poznański. – Przez te wszystkie lata, rozdaliśmy blisko 80 tysięcy elementów odblaskowych. To mówi samo za siebie. Zdajemy sobie sprawę, że podobne akcje są organizowane również przez inne samorządy czy też instytucje, ale gdy w grę wchodzi bezpieczeństwo, to im więcej takich inicjatyw, tym lepiej – zapewnił Jan Grabkowski. Więcej TUTAJ.

Zdjęcia: Maciej Pawlik

Redaktor: Tomasz Sikorski
Opublikowano: 23 listopada 2022