Finisz sezonu na torze

wyścigi motocyklowe

Polscy motocykliści zakończyli sezon wyścigowy 2022. Na Torze Poznań odbyła się ostatnia runda wyścigowych mistrzostw Polski we wszystkich klasach. Została ona okraszona nowym rekordem Toru Poznań, który podczas wyścigu w klasie Superbike ustanowił Christoffer Bergman. Podczas trzeciego okrążenia osiągnął on czas 1:32.127. Jeszcze podczas treningów z walki o tytuł mistrza Polski w tej kategorii wyeliminował się Paweł Szkopek, który zaliczył upadek i został odwieziony do szpitala.

Podczas pierwszego z dwóch ostatnich wyścigów zwyciężył młodszy brat Pawła, Marek Szkopek, który na ostatnim okrążeniu wyprzedził Christoffera Bergmana. Drugiego dnia ten drugi zawodnik nie dał się już wyprzedzić i pewnie wygrał. W klasyfikacji generalnej sezonu Marek Szkopek zgromadził 155,5 pkt., wyprzedzając Ireneusza Sikorę – 131 pkt. oraz Christoffera Bergmana – 117,5 pkt. To na razie wyniki nieoficjalne, a trofea dla najlepszych zostaną wręczone podczas mistrzowskiej gali Polskiego Związku Motorowego za kilka tygodni. Więcej o wynikach ostatniej rundy mistrzostw kraju TUTAJ.

Zdjęcia: Tomasz Szwajkowski

Opublikowano: 27 września 2022