W mediach o nas

Floreciści w Rokietnicy

logo głos wielkopolski

Głos Wielkopolski, 18 kwietnia 2016

16 kwietnia w Rokietnickim Ośrodku Sportu odbył się Puchar Europy Młodzików we florecie dziewcząt i chłopców ROKIETNICA CUP 2016.

Do walk stanęło blisko 150 młodych zawodników m.in. z Irlandii, Grecji i Wielkiej Brytanii. Po wielogodzinnych zmaganiach zwyciężyła reprezentantka Węgier – Luca Czekman, która w finale pokonała poznaniankę Aleksandrę Wieczorek (AZS AWF Poznań ). Na trzecim stopniu podium stanęły Zofia Brzezińska (UKS-I Bohun Toruń) i Ewa Zacharewicz (UKS de la Salle Gdańsk). Wśród florecistów triumfował Adam Podralski (UKS Atena Gdańsk), który w decydującym pojedynku pokonał Szymona Pichłacza (UKS MDK-5 Bydgoszcz). Trzecie miejsca zajęli Maciej Frączek (WKS Kolejarz Wrocław) i Adam Jakubowski (UKS Atena Gdańsk).

Zawody zostały włączone do cyklu europejskich turniejów szermierczych, w których walczą adepci do lat 14. Impreza odbyła się w Polsce po raz pierwszy i cieszyła się dużą frekwencją nie tylko środowiska szermierczego, ale równie lokalnej społeczności, która z zainteresowaniem przyglądała się zmaganiom młodych florecistów.

Wydarzenie odbyło się dzięki wsparciu Powiatu Poznańskiego, Gminy Rokietnica oraz Rokietnickiego Ośrodku Sportu.