Menu główne
Powiat Poznański

Prasowa17
Radiowa17
Facebook
Instagram
Telewizyjna17
Telewizja STK 17


Fundusze Europejskie
Kalendarz imprez
<< Paź 2019 >>
ponwtśrczwptsobnie
30 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3

Terminy imprez mogą ulec zmianie

Zapowiedzi

Getaway Festival

Gwiazdy polskiego outdooru, spotkania, prelekcje, warsztaty tematyczne, zajęcia sportowe, pokazy filmów outdoorowych i wiele atrakcji – w dniach od 17 do 19 maja w Centrum Wykładowym Politechniki Poznańskiej odbędzie się kolejna edycja Festiwalu Getaway. Outdoor w teorii i w praktyce. Festiwal już po raz drugi do stolicy Wielkopolski przyciągnie ludzi outdooru, miłośników aktywnych form spędzania czasu na świeżym powietrzu, podróżników, wielbicieli weekendowych wypadów za miasto, profesjonalistów i amatorów sportów ekstremalnych.

Podczas Getaway Festival wystąpią m.in.: Martyna Wojciechowska – dziennikarka telewizyjna, podróżniczka, zdobywczyni Korony Ziemi, Przemek Kossakowski – człowiek od zadań specjalnych, lubi przekraczać nowe granice, Piotr Hercog – jeden z najlepszych biegaczy ultra w Polsce, Mateusz Waligóra – jedyny człowiek w historii, który przeszedł pieszo mongolską część pustyni Gobi samotnie, bez wsparcia z zewnątrz, Kamila Kielar – podróżniczka, dziennikarka, laureatka Kolosa 2019 w kategorii „Podróże”, Angelika Chrapkiewicz-Gądek – podróżniczka burząca stereotypy ograniczeń wynikających z niepełnosprawności, Michał Woroch – organizator wyprawy Wheelchairtrip, laureat Kolosa 2019 w kategorii „Wyczyn Roku” oraz duet Monika Mądra-Pawlak i Jan Pawlak – miłośnicy rodzinnych podróży i dobrej kuchni.

Na kinowym ekranie pojawią się widowiskowe, zagraniczne i polskie produkcje. Filmy będą zachwycać pięknymi zdjęciami, przedstawiać niezwykłe historie, ale także poruszać ważne dla natury tematy. Wśród tytułów znajdą się m.in.: No Trace Tatra, czyli pieszo wokół Tatr z Markiem Kamińskim w reż. Bartka Solika, Blue heart – batalia o ostatnie dzikie rzeki Europy w reż. Brittona Caillouette czy Around the ice – opowieść o pierwszym rejsie non stop dookoła Antarktydy.

Getaway to także świetna okazja do doświadczenia aktywności na własnej skórze, spróbowania czegoś nowego i zaprzyjaźnienia się z outdoorem. Uczestnicy imprezy będą mogli wziąć udział w licznych warsztatach i zajęciach w plenerze. Do wyboru m.in.: warsztaty wspinaczkowe i technik jaskiniowych, z biegania na orientację, wstęp do kursu spadochronowego metodą AFF, warsztaty kajakowe i szybowcowe. Poranki otwierać będzie wspólna sesja jogi na świeżym powietrzu nad brzegiem rzeki. Organizatorzy pamiętają również o najmłodszych odkrywcach, na których będą czekać liczne atrakcje w Strefie Dziecka.

Niezapomniane przygody będzie można przeżyć nie tylko na lądzie, ale i w wodzie podczas spływu kajakowego czy w powietrzu podziwiając Poznań z lotu balonem. Festiwalowi Getaway towarzyszyć będą Strefa Expo – eksperci i sprzęt outdoorowy w jednym miejscu, Strefa Wodna – możliwość testowania kajaków, desek SUP, Strefa Rowerowa – festiwalowa wypożyczalnia i serwis jednośladów i Strefa Chill Out – cisza, spokój, relaks. Nad rzeką Wartą w samym centrum miasta powstanie także wyjątkowe pole namiotowe WartaCamp – zafunduj sobie nocleg pod milionem gwiazd. Getaway Festival w trzech słowach to sport, outdoor i podróże. Tu zacznie się Twoja przygoda. Wydarzenie jest współfinansowane przez powiat poznański.

Więcej informacji znajduje się na stronie internetowej wydarzenia: www.getawayfestival.pl

Redaktor: Tomasz Sikorski
Opublikowano: 8 maja 2019


Ogłoszenia Komunikaty

Archiwum