MenuMenu główne
Powiat PoznańskiRelacje

Gimnazjon obchodził jubileusz

turniej judo

Dwadzieścia lat temu w Suchym Lesie powstała sekcja judo w Uczniowskim Klubie Sportowym Gimnazjon. Sekcja znakomicie funkcjonuje dzięki ogromnemu zaangażowaniu jej twórców oraz rodziców adeptów tej dyscypliny sportu. Podczas jubileuszowego 20. wielkopolskiego turnieju judo, wspieranego przez powiat poznański, była okazja do podziękowań i gratulacji.

– Sukcesy naszych wychowanków sprawiają ogromną satysfakcję, ale chyba jeszcze większą jest to, że wielu z tych zawodników się kształci, część studiuje w Poznaniu, a część nawet za granicą. Samo uprawianie sportu to wyboista i trudna droga, bo zwycięstwa przeplatają się z porażkami – uważa Henryk Kusza, prezes klubu, w którym obecnie trenuje prawie dwustu młodych ludzi. Wielu z nich osiąga już sukcesy na matach.

– Mamy odpowiednie warunki do treningu i bardzo dobrych trenerów, którzy poświęcają nam wiele czasu. Także w weekendy, ponieważ często wyjeżdżamy na różnego rodzaju kampy i zawody. Mamy również dużo wyjazdów szkoleniowych – mówi Martyna Narożnowska. W jubileuszowym turnieju judo udział wzięło ponad czterysta zawodniczek i zawodników z prawie trzydziestu klubów, którzy walczyli w pięciu kategoriach wiekowych.

Autor: Jacek Pałuba

turniej judofot. Judo Suchy Las Facebook

Redaktor: Tomasz Sikorski
Opublikowano: 4 kwietnia 2024