Menu główne
Powiat Poznański

Prasowa17
Radiowa17
Facebook
Telewizyjna17
Telewizja STK 17


Fundusze Europejskie
Kalendarz imprez
<< Maj 2019 >>
ponwtśrczwptsobnie
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Terminy imprez mogą ulec zmianie

Relacje

Goście z Ukrainy w Starostwie

12 czerwca rozpoczęła się oficjalna wizyta delegacji z partnerskiego Rejonu Kijowsko-Światoszyńskiego w powiecie poznańskim. W jej skład weszli m.in. Mychajło Leznik, zastępca Przewodniczącego Kijowsko-Światoszyńskiej Państwowej Administracji Rejonowej w obwodzie kijowskim, Oleksandr Horin, kierownik urzędu Państwowej Administracji Rejonowej, naczelnicy wydziałów: Kultury, Narodowości i Wyznań, Gospodarki Komunalno-Mieszkaniowej i Budownictwa, kierownik Działu ds. Polityki Wewnętrznej i Kontaktów z organizacjami pozarządowymi oraz przedstawiciele Wydziału Zdrowia oraz Wydziału Oświaty PAR.

Wizytę rozpoczęto od spotkania z Zarządem Powiatu w Poznaniu. – Powiat poznański w wielu obszarach swojej działalności odnosi spektakularne sukcesy. Bardzo się cieszę, że jesteśmy wzorem nie tylko dla samorządów w kraju, ale także dla naszych wschodnich sąsiadów. W najbliższych dniach będziemy mieli czas, aby odpowiedzieć na wszystkie nurtujące ich pytania. Zawsze lepiej jest bazować na doświadczeniach innych. Mam nadzieję, że nasza współpraca nabierze rumieńców – mówi Jan Grabkowski, starosta poznański.

Plan pobytu został ułożony zgodnie z zaproponowaną wcześniej przez stronę ukraińską listą zagadnień. Gminą, którą delegacja odwiedzi jako pierwszą, będzie Czerwonak. Przedstawiciele partnerskiego rejonu najpierw zwiedzą fabrykę autobusów Solaris w Bolechowie. Następnie – z uwagi na prośbę o wyjaśnienie zagadnień związanych z systemem edukacji w Polsce – Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy dla Dzieci Niewidomych w Owińskach, a następnie Park Orientacji Przestrzennej, pracownię dźwięków oraz muzeum tyflologiczne.

W kolejnych dniach delegacja gościć będzie w szpitalu w Puszczykowie oraz w Zespole Szkół nr 1 w Swarzędzu, przy którym powstaje najnowocześniejsze w kraju Centrum Kształcenia Praktycznego. Zwiedzi również Kórnik, gdzie znajduje się słynny zamek, zaliczany do „pereł powiatu poznańskiego”.

Autor: Karolina Korcz

Redaktor: Tomasz Sikorski
Opublikowano: 12 czerwca 2018


Ogłoszenia Komunikaty

Archiwum