Grali mali siatkarze

W hali w Owińskach odbył się Powiatowy Turniej Mini Piłki Siatkowej Dziewcząt i Chłopców. Dwudniowa impreza zorganizowana była przez Uczniowski Klub Sportowy Czerwonak. Mini siatkówka, to gra przeznaczona dla dzieci w wieku od 7 do 12 lat, rozgrywana w zespołach dwu, trzy i czteroosobowych, na zmniejszonym boisku.

W turnieju wzięło udział blisko 100 zawodników i kilkanaście drużyn z powiatu poznańskiego m.in. z Czerwonaka, Rokietnicy oraz Tarnowa Podgórnego. W kategorii dziewcząt “trójkami” najlepsza okazała się drużyna TKS Siatkarz Jarocin, drugą lokatę zajęła drużyna SP 27 z Poznania, a trzecią – UKS Czerwonak. Natomiast grając w “dwójkę” pierwsze miejsce zajęła SP 27 Poznań, drugie – TKS Siatkarz Jarocin 1, a trzecie – Volley Akademy Września 1.

W kategorii chłopców zawody “dwójkami” wygrali reprezentanci pierwszego zespołu z SP 34 Poznań. Za nimi uplasowali się siatkarze z pierwszego oraz drugiego zespołu z UKS Czerwonak. Zwycięskie drużyny otrzymały medale oraz puchary. Wydarzenie zostało zrealizowane dzięki wsparciu finansowemu powiatu poznańskiego.

Tekst: Kinga Cenkier
Zdjęcia: Kinga Cenkier, Piotr Turowicz

Opublikowano: 25 marca 2018