MenuMenu główne
Powiat Poznański
mapa powiatu poznańskiego z podziałem na 17 gmin


Kalendarz imprez
<< wrz. 2021 >>
pon.wt.śr.czwpt.sob.niedz.
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 1 2 3

Terminy imprez mogą ulec zmianie

Relacje

Grali o Puchar Starosty

turniej tenisowy w sobocie

Korty Centrum Tenisowego Sobota były areną Mistrzostw Powiatu Poznańskiego w Tenisie o Puchar Starosty Poznańskiego. Drugą edycję tej imprezy można opisać jednym zdaniem: doskonała pogoda, rywalizacja w duchu fair play i znakomite jedzenie. – Poziom sportowy niektórych pojedynków także był bardzo wysoki. Widać było dobre przygotowanie i spore umiejętności – skomentował zawody Jakub Puchalski z BIA Management.

W najbardziej prestiżowej kategorii open amatorów zwyciężyli Katarzyna Kempf-Wachowiak i Bartosz Frąckowiak. Ta pierwsza w finale pokonała Annę Komar, drugie miejsce w gronie mężczyzna zajął natomiast Kacper Cecuła. W kategoriach +40 oraz +50 triumfowali odpowiednio Jerzy Maternik oraz Maciej Swienton. Na kortach w Sobocie rozgrywano również turnieje deblowe. Wśród pań najlepszy okazał się duet Kinga Przybylska i Waleria Ślusarczyk, które w decydującej rozgrywce okazały się lepsze od pary Jolanta Loga – Magdalena Spychała.

Te ostatnie mimo porażki były w świetnym humorze. – Moja przygoda z tenisem rozpoczęła się 20 lat temu na kortach Warty Poznań. Gram rekreacyjnie, ale regularnie, dwa, trzy razy w tygodniu. Głównie są to deblowe sparingi z koleżankami – mówiła Jolanta Loga. – Ja zaczynałam grać na nie istniejących już kortach na poznańskiej Malcie. Obecnie prowadzę szkołę Joga Blisko Natury w Miękowie – dodała jej koleżanka z debla.

W grze podwójnej open amatorów triumfowali Maciej Swienton i Krzysztof Osses. Ich wyższość musieli uznać Marek Komar oraz Adrian Szymot. Na zwycięzców czekały okazałe puchary. Organizatorami dwudniowych mistrzostw byli: Fundacja Ruszaj Się oraz BIA Management, a patronat honorowy nad imprezą objęli Starosta Poznański Jan Grabkowski oraz Polski Związek Tenisowy. Wyniki zawodów w Sobocie zostały zaliczone do klasyfikacji Tenis Open Polska. 

Redaktor: Tomasz Sikorski
Opublikowano: 6 września 2021