Grały z liderem i outsiderem

tenisistki stołowe lkts

To był bardzo pracowity weekend dla tenisistek stołowych LKTS Luveny Luboń. Ekipa z powiatu poznańskiego rozegrała bowiem aż dwa mecze w ramach I-ligowych rozgrywek. – W sobotę pojechaliśmy zmierzyć się z liderkami, czyli UKS Chrobry Międzyzdroje. Spotkanie było bardzo wyrównane i stało na wysokim poziomie. Ostatecznie przegraliśmy 4:6. Zadecydowały o tym porażki w grach podwójnych, ponieważ gry pojedyncze zakończyły się remisowo – relacjonuje trener Piotr Ciszak na stronie klubu. Dwa ze wspomnianych singli wygrała Paulina Nowacka, a Anita Chudy oraz Ola Leśnicka dołożyły po jednym punkcie.

W sobotę lubonianki grały z liderkami, a dzień później pojechały do Niechanowa, by zmierzyć się z czerwoną latarnią rozgrywek, Stellą Niechan Gniezno. – Spotkanie derbowe rozegraliśmy awansem i zakończyło się ono naszym zwycięstwem 7:3, co nam pozwoliło awansować na czwarte miejsce w tabeli. Kolejne mecze także rozegramy na wyjazdach, 4 grudnia pojedziemy do Torunia, a dzień później do Chełmna – dodaje szkoleniowiec. W starciu ze Stellą Niechan komplet punktów zdobyła Paulina Nowacka, która wygrała dwa single i debel w parze z Anitą Chudy. Ta druga na swoim koncie miała też zwycięstwo w grze pojedynczej. Tak jak i Natalia Piechota. Dorobek Oli Leśnicka to dwie wygrane w singlach.

tenisistki stołowe lktsfot. LKTS Luboń Facebook

Opublikowano: 15 listopada 2021