MenuMenu główne
Powiat PoznańskiRelacje

Grand Prix zakończone

Uczestnicy turnieju halowej piłki nożnej dla dzieci w Dopiewie

W sobotę i niedzielę w hali Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Dopiewie rozegrano finałowe zawody XXII edycji Grand Prix Orlików i Żaków w halowej piłce nożnej o puchar Prezesa Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej pod honorowym patronatem Jana Grabkowskiego, starosty poznańskiego w kategorii orlik oraz wójta gminy Dopiewo, Pawła Przepióry w kategorii żak.

– Celem imprezy jest nie tylko rywalizacja i zmagania sportowe, ale również integracja młodzieży i trenerów – podkreśla Marcin Napierała, dyrektor GOSiR Dopiewo. Sobotnie zawody orlików bacznie obserwował również wicestarosta poznański, Tomasz Łubiński – Znakomita organizacja, efektowna ceremonia zakończenia a także doświadczenie zdobyte tutaj na boisku, w przyszłości na pewno tym młodym ludziom pomoże. Jeśli nie w ich przygodzie sportowej to na pewno w codziennym, zawodowym życiu – podsumował wicestarosta.

W XXII edycji zawodów wzięli udział młodzi adepci piłki nożnej w kategorii: orlik – rocznik 2013 i młodsi (U11) oraz żak – rocznik 2015 i 2016 (U8, U9). W starszej kategorii, najlepsi okazali się zawodnicy Akademii Piłkarskiej Reissa z Jarocina. W młodszej kategorii na najwyższym stopniu podium stanęli piłkarze KS Canarinhos Skórzewo którzy w pokonanym polu pozostawili takie zespoły jak Warta Poznań czy Warta Śrem. Do rywalizacji przystąpiły łącznie 24 drużyny w tym między innymi z powiatu poznańskiego: AP Błękitni Owińska, GKS Dopiewo, KKS 1922 Lechia Kostrzyn, KS Orkan Konarzewo, Korona Zakrzewo, AP Wilki Dąbrówka, KS Orkan Konarzewo, MKS Patria Buk, LKS Wielkopolska Komorniki, AF Orły Komorniki, Olimpia Plewiska, KKS 1922 Lechia Kostrzyn, UKS Orlik Mosina i AP Lwy Tarnowo Podgórne.

Wydarzenie wsparł między innymi powiat poznański. Wszystkie wyniki można zobaczyć na stronie tournify.pl

 

Relacja w Telewizji STK

Relacja w Telewizyjnej Powiatowej17. od min. 5:28

Redaktor: Maciej Pawlik
Opublikowano: 4 lutego 2024