MenuMenu główne
Powiat Poznański


Kalendarz imprez

Ze względu na epidemię koronawirusa zmianom mogą ulec terminy imprez

<< Wrz 2020 >>
ponwtśrczwptsobnie
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4

Terminy imprez mogą ulec zmianie

Relacje

Grunwald w Puszczykowie

Piłkarze ręczni Grunwaldu Poznań odwiedzili Puszczykowo. W nowo otwartej hali widowiskowo-sportowej przeprowadzili trening dla uczniów miejscowej Szkoły Podstawowej nr 1 oraz zagrali pokazowy mecz. A wszystko to w ramach akcji „Z Grunwaldem w powiecie poznańskim”.

– Jakiś czas temu I-ligowiec ze stolicy Wielkopolski odwiedził Stęszew. Teraz przyjechał do Puszczykowa. W ten sposób chcemy zachęcić naszą młodzież do uprawiania tej dyscypliny sportu. A wiem, że to piękny sport, bo sam go uprawiałem – powiedział wicestarosta poznański Tomasz Łubiński.

– Zależy nam na popularyzacji piłki ręcznej wśród najmłodszych. Liczymy, że część z nich złapie bakcyla i zacznie na poważnie trenować. Nie wszyscy muszą przecież zostać piłkarzami. Mamy sporo pomysłów. W wakacje zimowe i letnie chcemy zorganizować w powiecie akcję „Ferie z piłką ręczną” – zdradził trener Rafał Walczak.

Być może część z uczniów, która wzięła udział w treningu już wkrótce pojawi się na meczu Grunwaldu o I-ligowe punkty. – Gramy w Poznaniu w hali przy ul. Newtona. Warto tam przyjechać, bo taki mecz to świetna forma spędzenia wolnego czasu. Oprócz widowiska sportowego mamy też sporo niespodzianek dla kibiców – dodał trener.

Na takich meczach panuje zresztą znakomita, rodzinna atmosfera, a hala zazwyczaj pęka w szwach. Pewnie dlatego, że szczypiorniści Grunwaldu bardzo dobrze radzą sobie w I-ligowych rozgrywkach. W pewnym momencie byli nawet liderem. Ostatnio poznaniacy zaliczyli jednak dwie porażki.

– W obu przypadkach przegraliśmy jedną bramka. Mamy więc trochę pecha. Zespół prezentuje się jednak bardzo dobrze. Tym bardziej, że dysponujemy młodą ekipą. Większość z tych zawodników cały czas się rozwija. Wychodzimy z założenia, że zwycięstwa mają cieszyć, a porażki czegoś uczyć – uśmiecha się Rafał Walczak.

W ten weekend Grunwald jedzie walczyć o ligowe punkty do Malborka. – Tydzień później gramy natomiast w Warszawie. Następny mecz w Poznaniu rozegramy 2 grudnia, o godz. 17.00. Przyjedzie do nas wtedy Warmia Olsztyn. Wszystkich kibiców z powiatu zapraszamy na to spotkanie – zakończył szkoleniowiec.

Redaktor: Tomasz Sikorski
Opublikowano: 14 listopada 2017