Historia zatoczyła koło

piknik rodzinny w lisówkach

W Domu Pomocy Społecznej w Lisówkach odbył się piknik rodzinny z udziałem mieszkańców oraz ich bliskich. Wspólne świętowanie, przebiegło w miłej, rodzinnej atmosferze – przy grillu, grochówce i słodkim poczęstunku. Mieszkańcy spędzili czas w otoczeniu swoich rodzin i przyjaciół, co jest kluczowe we wzmacnianiu więzi rodzinnych i dobrych wzajemnych relacji. Na pikniku gościły m.in. Elżbieta Nawrocka – członek Zarządu Powiatu w Poznaniu, Marzena Fiedler – przewodnicząca Komisji Polityki Społecznej i Ochrony Zdrowia, Anna Czerniak – dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Poznaniu oraz Maciej Matuszewski – dyrektor Wydziału Spraw Społecznych i Zdrowia. Spotkanie uświetnił koncert „Powróćmy do dawnych lat” w wykonaniu Ewy Michrowskiej, uczestniczki piątej edycji programu The Voice of Poland, przy akompaniamencie Sławomira Sikory.

Dodatkową atrakcję pikniku stanowiła strefa militarna. Pod czujnym okiem Janusza Piechowiaka, pracownika ROPS w Poznaniu, pasjonata wszelkiego rodzaju militariów, uczestnicy pikniku mogli spróbować swoich sił w strzelaniu przy wykorzystaniu broni ASG (repliki broni palnej, wykorzystującej do strzału kulki z biodegradowalnego tworzywa sztucznego). Strefa została wzbogacona o pokaz militarnego sprzętu ochronnego oraz mundurów wojskowych. Atrakcja cieszyła się ogromnym powodzeniem, o czym świadczy ilość wystrzelanej ekoamunicji – 1500 sztuk. Dla najlepszych ufundowano nagrody. Konkurs wygrał pan Jerzy – żołnierz w stanie spoczynku, który odbywał służbę w 28 Dywizjonie Rakietowym, mieszczącym się kiedyś na terenie… obecnego Domu Pomocy Społecznej w Lisówkach. Historia zatoczyła więc koło.

Autor: Kamila Pyrzyk
Zdjęcia: Ewelina Maćkowiak, Patryk Broniarczyk