Huragan pokazał swoją moc

piłkarze z pobiedzisk

9. kolejka IV ligi wielkopolskiej była bardzo udana dla drużyn z powiatu poznańskiego. Swoje mecze wygrały Unia Swarzędz, Huragan Pobiedziska oraz Tarnovia Tarnowo Podgórne. Najbardziej efektowne zwycięstwo odnieśli ci ostatni pokonując na własnym stadionie 4:1 Górnika Konin. Nie było to zresztą żadną niespodzianką, bo rywale to w tej chwili czerwona latarnia rozgrywek. Goście długo się jednak bronili i dopiero tuż po przerwie Tarnovia rozwiązała worek z bramkami. Dwa gole w tym spotkaniu strzelił Michał Niedźwiecki.

Pewnie wygrała również swarzędzka Unia, która pokonała na wyjeździe 2:1 SKP Słupcę. I w tym przypadku można jednak powiedzieć, że wynik nie jest żadnym zaskoczeniem. Bo nie dość, że rywale są niżej notowani w tym sezonie, to jeszcze podopieczni trenera Tomasza Bekasa na delegacjach spisują się bardzo dobrze. Jeszcze bardziej efektowne, wyjazdowe zwycięstwo odnieśli piłkarze z Pobiedzisk. Huragan pokonał bowiem 3:1 w Ostrzeszowie tamtejszą Victorię. Wyjątkowo efektowne były także okoliczności w jakich beniaminek zainkasował trzy oczka.

Ekipa prowadzona przez trenera Pawła Kutynię do 81 minuty przegrywała bowiem 0:1, a do tego musiała sobie radzić w dziesiątkę. A mimo to Huragan zdołał odwrócić losy meczu, strzelając w końcówce aż trzy gole. Dwa z nich padły w doliczonym czasie gry, gdy rywale także już byli w osłabieniu. – Tak właśnie gra prawdziwa drużyna – podsumował wydarzenia na boisku strzelec dwóch goli Kacper Bienert.

W tej serii spotkań jeden punkt do swojego dorobku dopisali także piłkarze Kotwicy Kórnik, którzy na własnym boisku zremisowali 2:2 z Mieszkiem Gniezno. Po tej serii spotkań Unia zajmuje trzecie miejsce w tabeli, Huragan jest szósty, Tarnovia siódma, a Kotwica dziesiąta. Następna kolejkę zaplanowano na przyszły weekend. Aktualna tabela, komplet wyników oraz terminarz rozgrywek na stronie 90minut.pl

Tarnovia Tarnowo Podgórne – Górnik Konin 4:1 (0:0)
Bramki: Michał Niedźwiecki (47), Rafał Chmal (52), Michał Niedźwiedzki (55), Tayachi Mohamed (75) – Kacper Babacz (66).

SKP Słupca – Unia Swarzędz 1:2 (0:2)
Bramki: Kacper Kajdan (80) – Mikołaj Panowicz (31), Jan Paczyński (45).

Victoria Ostrzeszów – Huragan Pobiedziska 1:3 (0:0)
Bramki: Robert Skrobacz (55) – Kacper Bienert (81), Łukasz Wiącek (93, samobójcza), Kacper Bienert (95).

Kotwica Kórnik – Mieszko Gniezno 2:2 (1:1)
Bramki: Gerard Pińczuk (16), Jakub Solarek (60) – Łukasz Bogajewski (1), Dawid Urbaniak (70).

piłkarze z pobiedziskPiłkarze z Pobiedzisk bardzo dobrze radzą sobie na IV-ligowych boiskach (fot. Huragan Facebook)

Opublikowano: 26 września 2021