MenuMenu główne
Powiat PoznańskiRelacje

Huragan uderzył w końcówce

piłkarze huraganu pobiedziska

W weekend rundę jesienną zakończyli piłkarze IV ligi wielkopolskiej. Hitem ostatniej w tym roku, 17 serii spotkań był mecz w Stęszewie, gdzie dotychczasowy lider – Lipno podejmowało Nielbę Wągrowiec. Na zakończenie pierwszej części sezonu obie drużyny urządziły sobie ostre strzelanie, ale bardziej konkretni w tej strzelaninie byli goście wygrywając 6:3. Dzięki temu Nielba awansowała na drugie miejsce w tabli, ale ma tyle samo punktów – po 36 – co pierwszy Huragan Pobiedziska.

Ekipa z powiatu poznańskiego w tej kolejce wygrała we Wrześni i mocnym akcentem zakończyła piłkarską jesień. I to dosłownie, bo oba gole padły w samej końcówce. W równie dobrych nastrojach są piłkarze Kotwicy Kórnik, którzy rozbili na własnym boisku 7:1 Koronę Piaski. Kotwica i wspomniane już Lipno mają o trzy punkty mniej – po 33 – od liderującego duetu, ale też mają na koncie o jedno spotkanie rozegrane mniej. Może się więc okazać, że na półmetku rozgrywek, aż cztery zespoły będą miały identyczną liczbę oczek.

W ścisłej czołówce jest także Polonia Leszno, która ma tylko punkt mniej – 35 – od Huraganu i Nielby. Runda wiosenna zapowiada się zatem arcyciekawie. W tej klasie rozgrywkowej gra jeszcze Tarnovia. Piłkarze z Tarnowa Podgórnego w tej kolejce polegli w Jarocinie i zakończyli rundę na szesnastym miejscu. Oni jednak również mają jedną zaległość do rozegrania. Komplet wyników, tabel i terminarz na stronach 90minut.pl oraz jardersport.pl

Lipno Stęszew – Nielba Wągrowiec 3:6 (2:1)
Bramki: Bartosz Dylewski (6, karny), Igor Jurga (26), Marcel Kaczmarek (80) – Rafał Leśniewski (40, karny), Rafał Leśniewski (47), Damian Śmigielski (51), Damian Śmigielski (53), Igor Jurga (65, samobójcza), Mateusz Rozmarynowski (70).

Kotwica Kórnik – Korona Piaski 7:1 (3:1)
Bramki: Abel Abomsa (13), Ernest Korek (24), Gerard Pińczuk (35), Abel Abomsa (55), Jakub Pietrzak (60), Abel Abomsa (65), Patryk Uliński (90) – Kacper Sworacki (44).

Victoria Września – Huragan Pobiedziska 1:2 (0:0)
Bramki: Arkadiusz Wolniewicz (47) – Marcin Jędrzejczak (87), Jakub Matusiak (95).

Jarota Jarocin – GKS Tarnovia Tarnowo Podgórne 4:1 (1:1)
Bramki: Maciej Sanocki (30), Maciej Sanocki (46), Miłosz Kowalski (63), Dawid Idzikowski (80) – Damian Pawlak (37).

piłkarze huraganu pobiedziskaSzatnia piłkarzy z Pobiedzisk po piorunującym finiszu meczu we Wrześni (fot. Huragan Facebook)

Redaktor: Tomasz Sikorski
Opublikowano: 19 listopada 2023