I Festiwal Rzemiosła oraz Gra Miejska “ZaGRAjMY”

Wielkopolska Izba Rzemieślnicza w Poznaniu, 17 kwietnia w godz. 11.00-15.00 w czterech miastach województwa wielkopolskiego – Poznaniu, Lesznie, Koninie i Wągrowcu – organizuje I Festiwal Rzemiosła oraz Grę Miejską “ZaGRAjMY”. – Celem wydarzenia jest prezentacja potencjału i oferty edukacyjnej rzemiosła oraz promowanie nauki zawodu realizowanej na podstawie umowy o pracę w celu przygotowania zawodowego. W ramach Festiwalu pragniemy pokazać różnorodność branż i usług wykonywanych przez rzemieślników, a także zintegrować lokalne środowisko – informują organizatorzy.

– Liczne atrakcje towarzyszące imprezie, takie jak występy artystyczne, pokazy, wystawy, degustacje wyrobów lokalnych, inspirujące działania warsztatowe będą miały także wymiar rekreacyjny i integracyjny. W ramach powyższej inicjatywy, w szczególności uczniom klas 7 i 8 szkół podstawowych, chcemy stworzyć możliwość poznania zawodów rzemieślniczych, warunków pracy i rozważenia nauki zawodu w rzemieślniczym modelu kształcenia – czytamy w materiałach przygotowanych przez organizatorów.

Specjalnie z myślą o wymienionej wcześniej grupie młodzieży, w czasie trwania Festiwalu zorganizowana zostanie gra miejska „ZaGRAjMY w RZEMIOSŁO”. Czteroosobowe zespoły uczestników wraz z opiekunem będą rywalizować między sobą, odwiedzać firmy rzemieślnicze i wykonywać ciekawe, różnorodne zadania w jak najkrótszym czasie. Gracze otrzymają kartę wraz z mapą i zaznaczonymi punktami do odwiedzenia. Zakończenie gry i rozdanie atrakcyjnych nagród dla zwycięskich zespołów odbędzie się na zakończenie Festiwalu Rzemiosła. Więcej informacji TUTAJ.

plakat plakat

Opublikowano: 23 marca 2023