MenuMenu główne
Powiat PoznańskiOgłoszenia Komunikaty

Festiwal Rzemiosła i gra ZaGrajmy w Rzemiosło

Wielkopolska Izba Rzemieślnicza w Poznaniu serdecznie zaprasza II Festiwal Rzemiosła oraz Grę Miejską „ZaGRAjMY w RZEMIOSŁO”. Wydarzenie odbywa się Pod Patronatem Marszałka Województwa Wielkopolskiego i zostanie dofinansowane przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego przy współpracy z lokalnymi Centrami Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego.
Festiwale odbędą się w siedmiu miastach Wielkopolski w następujących terminach w:

  • Koninie – 10.04.
  • Obornikach – 12.04
  • Poznaniu – 17.04.
  • Nowym Tomyślu – 19.04.
  • Kaliszu – 20.04.
  • Wągrowcu – 22.04.
  • Gnieźnie – 24.04.

W Poznaniu wydarzenie odbędzie się w dniu 17. 04. br. (środa) w siedzibie Wielkopolskiej Izby Rzemieślniczej w Poznaniu w godzinach 10:00 – 15:00 przy współpracy z Centrum Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego w Poznaniu. Poznańska impreza uzyskała dodatkowe dofinansowanie również od Prezydenta Miasta Poznań i stanowi element kampanii „Szacun dla Zawodowców” organizowanej przez Miasto Poznań.

– Celem wydarzenia jest prezentacja potencjału i oferty edukacyjnej rzemiosła oraz promowanie nauki zawodu realizowanej na podstawie umowy o pracę w celu przygotowania zawodowego. W ramach Festiwalu pragniemy pokazać różnorodność branż i usług wykonywanych przez rzemieślników, a także zintegrować lokalne środowisko. Liczne atrakcje towarzyszące imprezie, takie jak występy artystyczne, pokazy, wystawy, degustacje wyrobów lokalnych, inspirujące działania warsztatowe będą miały także wymiar rekreacyjny i integracyjny – informują organizatorzy.

– Organizując imprezę 17 kwietnia, chcemy w szczególności uczniom klas 7 i 8 szkół podstawowych stworzyć możliwość poznania zawodów rzemieślniczych, warunków pracy i rozważenia nauki zawodu w rzemieślniczym modelu kształcenia. Jedną z atrakcji Festiwalu będzie gra miejska „ZaGRAjMY w RZEMIOSŁO”. Czteroosobowe zespoły uczestników wraz z opiekunem będą rywalizować między sobą, odwiedzać firmy rzemieślnicze i wykonywać ciekawe, różnorodne zadania w jak najkrótszym czasie. Gracze otrzymają kartę wraz z mapą i zaznaczonymi punktami do odwiedzenia.  Zakończenie gry i rozdanie nagród odbędzie się na zakończenie Festiwalu Rzemiosła – dodają.

Organizatorzy mając na względzie przebieg wydarzenia w warunkach umożliwiających komfortowe uczestnictwo w Festiwalu, proszą o zgłaszanie grup uczniów szkół podstawowych wraz z opiekunem poprzez wypełnienie poniższego linku. Jeżeli chcieliby Państwo, aby czteroosobowa grupa uczniów wraz z opiekunem wzięła udział również w Grze miejskiej, prosimy o zgłoszenie zespołu pod poniższym linkiem.

W przypadku zakwalifikowania zespołu na Grę, otrzymacie Państwo potwierdzenie przyjęcia zgłoszenia wraz z prośbą o dostarczenie wypełnionych i podpisanych zgód rodziców/opiekunów prawnych na udział niepełnoletnich uczestników w Grze oraz zgody na wykorzystanie wizerunku. Dokumenty należy dostarczyć elektronicznie na adres: sekretariat@irpoznan.com.pl, niezwłocznie po uzyskaniu potwierdzenia. Fakt dopełnienia wszystkich formalności będzie decydował o ostatecznym przyjęciu grupy do udziału w grze. Liczba miejsc na grę miejską jest ograniczona. Liczy się kolejność zgłoszeń.

Na zgłoszenia na Festiwal i Grę Miejską organizatorzy czekają do 22.03.2024 r. Termin festiwalu nie jest przypadkowy. Pomysł tej wyjątkowej imprezy to chęć reaktywacji święta rzemiosła z dnia 17 kwietnia, które zostało zapomniane, a jest ściśle związane z patronem rzemiosła – Janem Kilińskim. 

plakat
plakat plakat

Redaktor: Tomasz Sikorski
Opublikowano: 20 marca 2024