MenuMenu główne
Powiat Poznański


Kalendarz imprez

Ze względu na epidemię koronawirusa zmianom mogą ulec terminy imprez

<< Sty 2021 >>
ponwtśrczwptsobnie
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Terminy imprez mogą ulec zmianie

Koronawirus

Informacje

PRZYDATNE LINKI

www.gov.pl/web/koronawirus

www.gis.gov.pl/kategoria/aktualnosci

——————————————————————

WSPARCIE DLA OSÓB DOŚWIADCZAJĄCYCH PRZEMOCY

Stowarzyszenie Metropolia Poznań podjęło działania służące wsparciu osób doświadczających przemocy w rodzinie w okresie pandemii. Mieszkańcy gmin i miast Buk, Czerwonak, Dopiewo, Kleszczewo, Komorniki, Kostrzyn, Kórnik, Luboń. Mosina, Murowana Goślina, Oborniki, Pobiedziska, Poznań, Puszczykowo, Rokietnica, Skoki, Stęszew, Suchy Las, Swarzędz, Szamotuły, Śrem i Tarnowo Podgórne w okresie od 26 listopada do końca 2020 roku mogą skorzystać z nieodpłatnej profesjonalnej pomocy psychologiczno-terapeutycznej, obejmującej: konsultację, poradnictwo psychologiczne i psychoedukację oraz terapię traumy.

Usługi świadczone będą zdalnie z wykorzystaniem komunikatorów internetowych, takich jak WhatsApp, Zoom, Skype, a także telefonicznie. W sytuacjach wyjątkowych, związanych z brakiem lub znaczącym utrudnieniem możliwości swobodnego skorzystania z pomocy oferowanej zdalnie, istnieje możliwość korzystania z pomocy oferowanej w formie bezpośredniego kontaktu ze specjalistą w Punkcie informacyjno-konsultacyjnym PCPS przy ul. Głogowskiej 27 w Poznaniu (w bezpośrednim sąsiedztwie zintegrowanego centrum komunikacyjnego PKP/PKS).

Zainteresowane osoby zapraszamy zatem do kontaktu z konsultantami Punktu informacyjno-konsultacyjnego PCPS, którzy udzielą Państwu wszelkich informacji oraz umówią spotkanie ze specjalistą (psychologiem, psychoterapeutą) w dogodnej formie i dogodnym terminie, pod nr tel. 612211112:

w poniedziałki w godzinach 16.00 do 20.00
we wtorki w godzinach 12.00 do 16.00
w środy w godzinach od 16.00 do 20.00
w czwartki w godzinach od 16.00 do 20.00
w piątki w godzinach od 8.00 do 12.00

——————————————————————

METROPOLIA POZNAŃ ZACHĘCA DO DDM

„Kocham, więc zakładam” – Metropolia Poznań prowadzi kampanię, którą przekonuje do noszenia maseczek i powszechnego stosowania zasady DDM (Dystans Dezynfekcja Maseczka). Stowarzyszenie 23 samorządów chce dotrzeć przede wszystkim do osób nadal podważających zalecenia lekarzy. Kampania to jedna z odpowiedzi Metropolii na trudną sytuację wynikającą z pandemii koronawirusa.

Filmy, komunikaty głosowe, grafika w social mediach i plakaty – taki wachlarz środków składa się na kampanię społeczną Metropolii Poznań, która ma za zadanie uświadomienie mieszkańcom, jak dużą rolę odgrywa zasada DDM. Według lekarzy zachowanie dystansu społecznego, dezynfekowanie rąk oraz noszenie maseczki to skuteczne podstawy zachowania w czasie pandemii.

– Mimo wzrostu liczby zachorowań, nie brakuje osób, które wprost głoszą, że pandemii i wirusa nie ma, negując konieczność zakrywania ust i nosa – zauważa prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak, prezes Metropolii Poznań. – Dlatego postanowiliśmy wzmocnić działania edukacyjne. Ten przekaz może wydawać się wielu osobom drastyczny i szokujący. Ale takie są fakty – wirus atakuje i powoduje zgony. Faktem jest też to, że maseczki mogą nas przed tym uchronić. Liczba zakażeń gwałtownie rośnie. Czas na zdecydowane komunikaty – podkreśla Jaśkowiak.

Zdecydowany przekaz zawierają dwa filmy zrealizowane dla Metropolii przez Teatr Muzyczny w Poznaniu. Pierwsze z półminutowych nagrań już wywołało gorące internetowe dyskusje, ponieważ jego akcja toczy się w kostnicy. – Nie chcemy siać paniki, a jedynie mocno przestrzec – zauważa Tomasz Łubiński, wicestarosta powiatu poznańskiego, jednego z zaangażowanych w akcję samorządów – Łatwiej przychodzi mówienie, że większość z nas przechodzi koronawirusa bezobjawowo. Jednak przy rosnącej liczbie przypadków śmiertelnych, także na obszarze Metropolii, postanowiliśmy pokazać przykłady, których niestety nie brakuje. Mocnymi emocjami chcemy trafić do tych, którzy lżej podchodzą do obecnej pandemii – dodaje.

Przed tym, że zarażają osoby bez maseczek, przestrzegają też komunikaty głosowe emitowane w środkach transportu publicznego – w autobusach i busach, w pociągach Kolei Wielkopolskich, w tym w Poznańskiej Kolei Metropolitalnej – oraz w miejscach publicznych, takich jak targowiska. Nie są to standardowe zalecenia czy przepisy, ale komunikaty kierowane do pojedynczych, np. „Nałóż tę maseczkę! Zasłoń usta i nos. Dziecko to rozumie, a ty?”.

Początek akcji dały graficzne ilustracje oparte na wyliczance „Kocha, lubi, szanuje…”. Powstała na zlecenie Miasta Poznań seria grafik wiązała się również z grą słów – „Kocham i zakładam, że Ty też” to jednocześnie komunikat o uczuciach do bliskich i zakładaniu maseczki. Podobnie jak pozostałe dwie ilustracje („Lubię i zakładam…” i „Szanuję i zakładam…”). Pomysł spodobał się pozostałym członkom Metropolii i został przez nie podchwycony, co szczególnie widać w mediach społecznościowych. Na finiszu są prace nad drugą serią grafik, która nawiąże do dalszej części wyliczanki: „…nie chce, nie dba, żartuje”. Kontynuację, podobnie jak pierwszą odsłonę graficznej części kampanii, przygotowuje poznańska agencja aboutad.

Stowarzyszenie Metropolia Poznań prowadzi wspólnie również inne działania, które mają ograniczać rozszerzanie się pandemii oraz ułatwiać organizację m.in. placówek medycznych na terenie Metropolii. 10 listopada przyjęta została uchwała o woli przekazania ponad 11 mln zł na szpitale działające w regionie. Samorządy pomagają też sanepidowi. – Od poniedziałku blisko 100 pracowników ze Starostwa Powiatowego w Poznaniu i samorządów skupionych w Metropolii każdego dnia przeprowadza telefonicznie wywiady z pacjentami chorymi na koronawirusa lub osobami, które miały kontakt z zarażonymi. Cieszę się, że tak wiele osób chce w tych trudnych czasach wspierać działania służb sanitarnych, które, jak wiadomo, są bardzo mocno przeciążone obowiązkami – podkreśla Tomasz Łubiński.

Akcja informacyjna ma z kolei wesprzeć organizacyjne działania i przekonać do zachowań rekomendowanych przez medyków by zatrzymać przyrost liczby chorych. W niezamierzony początkowo sposób z obecną pandemią wiąże się też projekt „Kompleksowe działania zapobiegające nadwadze i otyłości w Metropolii Poznań”. Okazało się, że półroczne wsparcie dietetyka, trenera i psychologa wzbudziło zainteresowanie także wśród osób, u których problem nadwagi pojawił lub pogłębił się w czasie lockdownu wprowadzonego w reakcji na koronawirusa. To kolejne prozdrowotne działanie samorządowego stowarzyszenia skierowane bezpośrednio do mieszkańców.

Informacja: Stowarzyszenie Metropolia Poznań

——————————————————————

OD SIERPNIA DO PARKU ORIENTACJI PRZESTRZENNEJ

Ośrodek Szkolno – Wychowawczy dla Dzieci Niewidomych w Owińskach z dniem 1 sierpnia 2020 roku otwiera bramy do Parku Orientacji Przestrzennej. Ze względów epidemiologicznych będą jednak obowiązywać nowe, zmienione zasady odwiedzania parku. Grupy zorganizowane będą mogły zwiedzać obiekt w każdy wtorek i czwartek w godzinach od 9:00 do 16:00. Wymagana jest jednak telefoniczna lub mailowa rezerwacja. Goście indywidualni będą mogli zwiedzać obiekt we wszystkie niedziele sierpnia (z wyjątkiem 30 sierpnia) w godzinach 9:00-16:00.

——————————————————————

ZNIESIENIE OGRANICZEŃ NA TARGOWISKU W MOSINIE

Od 2 czerwca, na targowisku miejskim w Mosinie wraca handel dla wszystkich branż sprzedaży w tradycyjne dni handlowe. Zniesione zostają również wprowadzone wcześniej ograniczenia, jakie wynikały z obostrzeń rządowych, złagodzonych Rozporządzeniem Rady Ministrów z 29 maja br. Targowisko funkcjonować będzie jak w czasie przed wystąpieniem epidemii, jednak z zachowaniem aktualnych nakazów rządowych i wytycznych sanitarnych.

Handel odbywać się będzie dla wszystkich branż we wtorki, piątki i soboty w godzinach od 7.00 do 14.00, bez ograniczenia ilości osób kupujących. W celu zminimalizowania bezpośredniego zagrożenia dla zdrowia mieszkańców, zarówno kupujący, jak i sprzedających, powinny zachować wszelkie zasady bezpieczeństwa i higieny, wynikające z obowiązujących przepisów i zaleceń, w tym również wytycznych Głównego Inspektora Sanitarnego, w szczególności do:

· zakrywania ust i nosa za pomocą odzieży, maski, maseczki lub przyłbicy,
· noszenia rękawiczek ochronnych bądź dezynfekcji rąk.

Środki do dezynfekcji rąk będą dostępne na terenie targowiska.

——————————————————————

OGRÓDKI GASTRONOMICZNE TANIEJ I NA WIĘKSZEJ POWIERZCHNI

Zarząd Dróg Miejskich i Estrada Poznańska, zgodnie z zapowiedzią, przygotowały pakiet preferencyjnych zasad dotyczących lokalizacji ogródków gastronomicznych i stoisk promocyjnych, skierowany do właścicieli barów, kawiarni i restauracji. Mają one wspomóc przedsiębiorców i zachęcić ich do wznowienia usług.

Aby wspomóc restauratorów i jednocześnie ułatwić im wznowienie działalności, Zarząd Dróg Miejskich opracował zbiór preferencyjnych zasad dotyczących ogródków gastronomicznych i stoisk promocyjnych w pasie drogowym administrowanym przez ZDM. Pakiet zawiera następujące propozycje:

  • zmniejszenie opłat za wynajem powierzchni w pasie drogowym. Opłata zaproponowana przez Prezydenta Miasta Poznania to jeden grosz za metr kwadratowy do 30 czerwca i 50% obecnej stawki za następne miesiące sezonu. Decyzję w tej sprawie podejmie Rada Miasta na najbliższej sesji 19 maja;
  • lokalizacja ogródków na miejscach parkingowych przed lokalami gastronomicznymi (dotyczy obszarów objętych strefą zamieszkania lub tempo 30). Restaurator zostanie zwolniony z obowiązku przygotowywania, zatwierdzenia i wdrożenia tymczasowej organizacji ruchu związanej z ustawianiem ogródka na miejscach parkingowych. Obowiązki te przejmie Zarząd Dróg Miejskich w porozumieniu z Miejskim Inżynierem Ruchu po złożeniu wniosku przez restauratora;

  • możliwość poszerzenia ogródków gastronomicznych przed lokalem. W zależności od warunków przestrzennych ogródki będą mogły zajmować większą szerokość niż szerokość lokalu. W przypadku obszarów objętych strefą zamieszkania będzie także możliwość lokalizacji ogródków po drugiej stronie ulicy lub w przestrzeni ulicy z zachowaniem przepisów drogowych i pożarowych. Ogródki nie będą jednak mogły być lokalizowane przy elewacjach, pod oknami prywatnych mieszkań;

  • ogródki “satelitarne” dla lokali pozbawionych możliwości lokalizacji ogródka gastronomicznego bezpośrednio przed lokalem. Ta propozycja umożliwi lokalizację ogródka w pewnym oddaleniu od lokalu, we wskazanych przez restauratorów i zaakceptowanych przez ZDM miejscach np. na skwerach;

  • abolicja dla restauratorów, którzy otrzymali więcej niż dwa mandaty. Restauratorzy, którzy w sezonie 2019 otrzymali więcej niż dwa mandaty będą mogli wystawić ogródki gastronomiczne lub stoiska promocyjne w 2020 roku. Zgoda taka może jednak zostać cofnięta ze skutkiem natychmiastowym, jeśli restaurator ponownie zostanie ukarany mandatem za nieprzestrzeganie przepisów porządkowych.

Preferencyjne stawki za najem powierzchni w celu prowadzenie ogródka gastronomicznego oraz zmniejszenie wysokości kaucji wprowadziła także Estrada Poznańska, zarządzająca płytą Starego Rynku. Szczegółowe informacje TUTAJ.

Informacja: ZDM/ Estrada Poznańska

——————————————————————

PRZEDSZKOLA I ŻŁOBKI W MUROWANEJ GOŚLINIE

Urząd Miasta i Gminy Murowana Goślina informuje, że nie ma na swoim terenie przedszkoli i żłobków samorządowych. Burmistrz Dariusz Urbański jest jednak w stałym kontakcie z dyrekcjami lokalnych placówek. Od dzisiaj, tj. 6 maja otwarte są przedszkola: Klub Przedszkolaka oraz Smocze Wzgórze.

11 maja otwarte zostaną przedszkola: Promyk, Słoneczko, Groszek i Leśne Skrzaty.  Kolejne placówki poinformują o dacie ponownego uruchomienia w najbliższych dniach. Trwa ustalanie listy dzieci, które będą korzystały z zajęć.

Zgodnie z wytycznymi MEN, MZ oraz GIS w pierwszej kolejności z przedszkola powinny korzystać te dzieci, których rodzice nie mają możliwości pogodzenia pracy z opieką w domu (dzieci pracowników systemu ochrony zdrowia, służb mundurowych, handlu i przedsiębiorstw produkujących, realizujących zadania związane z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19).

——————————————————————

TARGOWISKO W MOSINIE CZYNNE OD 2 MAJA

Zgodnie z Zarządzeniem Burmistrza Gminy Mosina z dnia 30 kwietnia 2020 roku nr 52/2020 w sprawie zasad korzystania z Targowiska Miejskiego w Mosinie w okresie zagrożenia epidemicznego albo stanu epidemii, od soboty 2 maja br. swoją działalność wznawia targowisko miejskie w Mosinie.

W związku z koniecznością zachowania środków bezpieczeństwa zdrowotnego zgodnych z obowiązującymi obostrzeniami rządowymi oraz zaleceniami służb sanitarnych w sytuacji epidemii koronawirusa, w funkcjonowaniu targowiska miejskiego wprowadzono ograniczenia oraz środki ostrożności.

Targowisko będzie otwarte od wtorku do soboty, w godzinach od 7.00 do 13.00. Na targowisku miejskim w Mosinie nie będą obowiązywać godziny tylko dla seniorów.  Plac na targowisku został wygrodzony i zabezpieczony. Ze względu na konieczność zachowania bezpiecznych odległości między stanowiskami, podzielono handel określonym asortymentem na poszczególne dni targowe:

• we wtorki, piątki i soboty – handel wyłącznie żywnością, produktami pochodzenia rolniczego, sadzonkami oraz nasionami,
• w środy i czwartki – handel wyłącznie pozostałymi artykułami.

Dwie bramy, którymi będzie można wchodzić i wychodzić z targowiska będą kontrolowane przez Zakład Usług Komunalnych w Mosinie, a całość terenu będzie również patrolowana przez Straż Miejską. Na wejściu na teren targowiska zostaną zastosowane wszelkie środki ostrożności zgodnie z zasadami i przepisami prawa.

Wszystkie osoby przebywające na terenie targowiska zobowiązane są do zachowania wszelkich zasad bezpieczeństwa i higieny, wynikających z obowiązujących przepisów i zaleceń, w tym również wytycznych Głównego Inspektora Sanitarnego. W szczególności do:

• zakrywania ust i nosa za pomocą maski ochronnej, chusty, szalika lub innego zabezpieczenia,
• noszenia rękawiczek ochronnych, bądź dezynfekcji rąk,
• zachowania odległości minimum 1,5 m od innych osób.

Osoby niespełniające powyższych wymogów nie będą wpuszczane na teren targowiska! Zgodnie z przepisami prawa na jedno stanowisko handlujące może przypadać czterech kupujących. Aby kontrolować ilość osób przebywających jednocześnie na targowisku, dla zachowania limitu klientów określonego w obowiązujących przepisach prawa, każdy wchodzący na teren targowiska otrzyma specjalną, silikonową opaskę, którą wychodząc, zobowiązany jest zwrócić pracownikowi pilnującemu porządku. Opaski każdorazowo będą dezynfekowane i przekazywane kolejnej wchodzącej osobie.

Jednocześnie informujemy, że przedszkola i oddziały przedszkolne prowadzone przez Gminę Mosina, będą gotowe do przyjęcia dzieci od 11 maja br. i będą funkcjonować zgodnie zaleceniami organu prowadzącego ustalonymi w oparciu o wytyczne Głównego Inspektora Sanitarnego:

· Rodzice zgłaszają dziecko do udziału w zajęciach w przedszkolu/oddziale przedszkolnym minimum 2 dni robocze przed skorzystaniem z opieki przedszkolnej.

· Grupa przedszkolna będzie mogła liczyć do 12 dzieci w zależności od wielkości sali. W pierwszej kolejności z przedszkola mogą korzystać te dzieci, których rodzice nie mają możliwości pogodzenia pracy z opieką nad dziećmi w domu. W przypadku zgłoszenia przez rodziców większej ilości dzieci, niż określona przez dyrektora placówki jako bezpieczna, pierwszeństwo w przyjęciu będą miały dzieci, których rodzice są pracownikami ochrony zdrowia, służb mundurowych, handlu i przedsiębiorstw produkcyjnych, realizujących zadania związane z zapobieganiem, przeciwdziałaniem COVID-19. Jeżeli liczba dzieci nadal będzie przekraczała bezpieczną ilość dzieci przebywających w placówce, będą one przyjmowane rotacyjnie, z tygodniowym czasem pobytu w przedszkolu.

· Do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych przyjmowane będą tylko dzieci zdrowe.

· Nie będą mogły być przyjęte dzieci, gdy w domu, w którym mieszka dziecko przebywają osoby w kwarantanie lub w izolacji.

· Rodzice przyprowadzający i odbierający dzieci, nie będą mogli wchodzić do budynku przedszkola, a dzieci – nie będą mogły przynosić do przedszkola swoich zabawek i przedmiotów osobistych.

· Dzieci oraz pracownicy przebywający na terenie przedszkola nie będą musiały zasłaniać ust i nosa.

——————————————————————

WYTYCZNE DLA INSTYTUCJI OPIEKI NAD DZIEĆMI DO LAT 3

Wytyczne dla instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat 3

——————————————————————

BRAWA NA ŚWIATOWY DZIEŃ ZDROWIA

7 kwietnia, przypada Światowy Dzień Zdrowia. Z tej okazji media zachęcają, aby o godz. 13.00 wyjść na balkon bądź podejść do okna i przez minutę brawami podziękować personelowi medycznemu za oddanie i opiekę podczas epidemii koronawirusa – czytamy na portalu Press.pl.

W akcji biorą udział Onet.pl, „Fakt”, „Newsweek”, „Forbes”, „Business Insider”, „Auto Świat”, „Przegląd Sportowy”, „Dziennik Gazeta Prawna”, „Gazeta Wyborcza”, Interia.pl, Radio Zet, RMF FM, „Rzeczpospolita”, redakcje dzienników Grupy Polska Press i TVN Discovery Polska. – Informacje nagłaśniające wydarzenie pojawiły się na łamach wydań drukowanych, w serwisach internetowych, a także na antenach radia i telewizji oraz w mediach społecznościowych – informuje Press.pl

brawa dla Was

WIRTUALNE SPACERY

W związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa wszystkie obiekty turystyczne są zamknięte. Wiele z nich można jednak zwiedzać. I to o każdej porze dnia i nocy! A wszystko to za sprawą internetu. Zachęcamy zatem do wirtualnych spacerów po powiatowych, choć nie tylko, pałacach, ośrodkach edukacji czy też całych gminach. Linki do spacerów znajdziecie TUTAJ.

——————————————————————

WIRTUALNA KULTURA

W związku z zagrożeniami epidemiologicznymi wszystkie ośrodki kultury w naszym kraju zostały zamknięte. Większość z nich swoją aktywność przeniosła jednak do sieci. I działają naprawdę prężnie.

Nie inaczej jest w powiecie poznańskim. Praktycznie każdy z ośrodków kultury stara się przyciągnąć mieszkańców swojej gminy, i nie tylko, różnymi ciekawymi pomysłami. Niemal wszystkie zapraszają na wirtualne koncerty czy też różnego rodzaju warsztaty. Więcej informacji TUTAJ.

——————————————————————

NEWSLETTER “PLOTka”

Zbiór aktualnych informacji dotyczących branży turystycznej w okresie pandemii koronawirusa można znaleźć w najnowszym newsletterze Poznańskiej Lokalnej Organizacji Turystycznej. Zbiór tegorocznych newsletterów można znaleźć TUTAJ.

——————————————————————

CO DWA LATA CERTYFIKACJA ATRAKCJI TURYSTYCZNYCH

Z uwagi na panującą epidemię koronawirusa organizatorzy Certyfikacji Atrakcji Turystycznych Powiatu Poznańskiego postanowili, że trzecia edycja programu, zaplanowana w bieżącym roku, nie odbędzie się. Jednocześnie postanowiono, że od tego momentu akcja będzie organizowana w cyklu dwuletnim. Następna certyfikacja przeprowadzona zatem zostanie w 2021 roku. Do tego też czasu pozostają ważne tytuły Rekomendowanej Atrakcji Turystycznej Powiatu Poznańskiego zdobyte w 2019 roku. Więcej informacji TUTAJ.

——————————————————————

Z DZIECKIEM ONLINE

– Z powodu epidemii instytucje kultury, muzea, warsztatownie i wszelkie parki rozrywki zostały zamknięte. Nie oznacza to jednak, że zupełnie zawiesiły swoją działalność. Część z nich oferuje rozrywkę online, na co pozwala technologia XXI wieku – czytamy na stronie Poznańskiej Lokalnej Organizacji Turystycznej.

Tam też znalazły się propozycje na konstruktywne spędzenie czasu z dzieckiem przed komputerem. Są tam filmiki, kolorowanki, gry i książeczki do pobrania. W tym ciekawym zestawieniu znalazła się między innymi gra planszowa “Perły Powiatu Poznańskiego”. Zachęcamy zatem do zabawy. Listę można znaleźć TUTAJ.

——————————————————————

GDZIE ZAMÓWIĆ JEDZENIE?

– Zalecenia związane z ochroną zdrowia w okresie rozprzestrzeniania się koronawirusa objęły lokale gastronomiczne. Restauracje zostały zamknięte, ale mogą przygotowywać jedzenie na wynos. Większość lokali oferujących tego typu usługę ogranicza się do odbioru własnego zamówionych potraw, ale są i takie w których można zamówić jedzenie z dowozem – czytamy na stronie Poznańskiej Lokalnej Organizacji Turystycznej. Tam też można znaleźć listę lokali, które zgłaszają gotowość świadczenia usług cateringowych na wynos. Jest ona dostępna TUTAJ w górnej zakładce “Gdzie zjeść?”

Podobna inicjatywa powstała w gminie Dopiewo, gdzie stworzono lokalną mapkę punktów, w których można zamawiać jedzenie albo na wynos, albo też z odbiorem własnym. Można ją znaleźć TUTAJ. Co więcej, mapkę można uaktualniać samemu poprzez stronę dostępną TUTAJ.

——————————————————————

SPECJALNA STRONA

W związku z zagrożeniem koronawirusem Poznańska Lokalna Organizacja Turystyczna przygotowała specjalną stronę, na której zebrane zostały informacje przeznaczone dla branży turystycznej. Można ją znaleźć TUTAJ. Poniżej też aktualna (na dzień 12 marca) informacja w placówkach turystycznych.

Arboretum Kórnickie – niedzielna impreza (Zwiastuny Wiosny 15.03) odwołana
Muzeum Pałac w Rogalinie – pałac i park niedostępne
Pałac Jankowice – pałac nieczynny
Ośrodek Edukacji Leśnej Łysy Młyn – nieczynny
Ośrodek Edukacji Przyrodniczo-Leśnej Dziewicza Góra – nieczynny, odwołane rezerwacje na wiatę ogniskową, niedostępna wieża widokowa na Dziewiczej Górze
Zamek w Kórniku – nieczynny
Skansen Miniatur Szlaku Piastowskiego – nieczynny
Muzeum WPN – nieczynne
Muzeum Narodowe Rolnictwa i Przemysłu Rolno-Spożywczego w Szreniawie (+ oddziały: Uzarzewo, Swarzędz) – nieczynne, odwołane: Jarmark Wielkanocny (4-5 kwietnia br.) oraz konferencja poświęcona Tarpanowi (3 kwietnia br.)
Deli Park – nieczynne
Park Rozrywki Rodzinka – nieczynne

Redaktor: Anna Skalska
Opublikowano: 20 marca 2020