MenuMenu główne
Powiat PoznańskiZapowiedzi

Innowacyjny triathlon

plakat

Zawody Audi Franowo Cave Triathlon to niezwykłe połączenie pasji i determinacji z jaskiniowym, tajemniczym klimatem. Impreza odbędzie się 13-14 kwietnia w Centrum Kultury i Rekreacji w Koziegłowach gmina Czerwonak, koło Poznania. To pierwsza tego typu impreza triathlonowa w naszym kraju, podczas której zarówno zawodnicy Age Group, jak i Elita będą mogli ścigać się na poziomie mistrzostw Polski.

To, co wyróżnia Audi Franowo Cave Triathlon od innych zawodów, to przede wszystkim wzbogacenie tradycyjnej formuły triathlonu o innowacyjne technologie. Na etapie kolarskim zawodnicy będą ścigać się na trenażerach GARMIN Tacx® NEO 3M. To inteligentny trenażer z napędem bezpośrednim z wbudowaną funkcją ruchu na boki i najnowocześniejszym silnikiem magnetycznym NEO, zapewniającym najbardziej realistyczną jazdę w pomieszczeniach.  Etap biegowy zawodów odbędzie się z wykorzystaniem bieżni łukowych Bodytone ZROT4. Jest to bieżnia samonapędzana, której największą zaletą jest dostępna praktycznie od razu pełna prędkość, którą chce osiągnąć zawodnik. Prędkość i dystans przekazywane będą do aplikacji za pomocą czujników optycznych.

Wyjątkowym aspektem tych zawodów jest również przeniesienie rywalizacji do świata wirtualnego. Każdy uczestnik będzie miał przypisanego avatara w aplikacji dzięki czemu oprócz stacjonarnej rywalizacji na rowerach i bieżniach będzie można śledzić ich zmagania na animowanych trasach z realnym przełożeniem prędkości i dystansu. Ponadto kibice oprócz obserwowania wyścigu na żywo będą mogli oglądać zmagania w aplikacji, wyświetlone na dużym ekranie za plecami zawodników. Organizatorzy na niedzielną rywalizację Elity oraz zawodników startujących w ramach Turnieju Nadziei Olimpijskich zaplanowali również transmisję na żywo. Streaming Live w sieci pozwoli dotrzeć do szerokiej publiki i dostarczy jej mnóstwo sportowych emocji. Po więcej szczegółowych informacji zapraszamy na oficjalną stronę zawodów.

plakat

Redaktor: Tomasz Sikorski
Opublikowano: 11 kwietnia 2024