IV liga nie dla Concordii

Concordia Murowana Goślina

Piłkarze Concordii Murowana Goślina nie zagrają jednak w IV lidze. Klub, który w przyszłym roku świętować będzie 100-lecie swojej działalności, mimo awansu, musiał zrezygnować ze startu na tym szczeblu rozgrywek. – Zarząd klubu po wnikliwej analizie finansowej podjął decyzję o wycofaniu się z rozgrywek IV ligi i pozostaniu na szczeblu V ligi – poinformowały władze Concordii.

O sytuacji w ekipie z powiatu poznańskiego pisaliśmy TUTAJ. – Dla nas gra w IV lidze to wielkie wydarzenie, ponieważ wcześniej nasz klub, mimo tak długiej historii, nie grał na tak wysokim szczeblu rozgrywek – mówił wówczas prezes Dawid Krauze, dodając jednocześnie, że występy w wyższej klasie będą dla klubu wielkim wyzwaniem. – Robimy wszystko, aby tam zagrać. Nie po to walczyliśmy na boisku, żeby teraz powiedzieć pas. Tym bardziej mając w perspektywie tak piękny jubileusz klubu. Szukamy wsparcia gdzie tylko się da i nie zakładamy czarnego scenariusza – zapewnia Dawid Krauze.

Niestety, ten czarny scenariusz się ziścił. – Zarząd klubu od razu podjął starania aby uzyskać środki finansowe pozwalające na spokojne funkcjonowanie na poziomie IV ligi. Mimo usilnych starań oraz wielu rozmów nie udało się na ten moment zgromadzić odpowiednich środków… Jednocześnie zaznaczamy, że klub nadal prowadzi rozmowy w celu pozyskania dodatkowych środków finansowych, aby w kolejnym sezonie, w przypadku wywalczenia awansu do IV ligi, mieć odpowiednio zabezpieczony budżet – czytamy w komunikacie zamieszczonym na stronie klubu.

Tym samym na poziomie IV ligi zagrają nie pięć, ale cztery drużyny z powiatu poznańskiego. Będą to Unia Swarzędz, Tarnovia Tarnowo Podgórne, Kotwica Kórnik oraz GKS Dopiewo. Ten ostatni zespół będzie beniaminkiem. Sezon 2020/21 ma się rozpocząć 1 sierpnia.

Concordia jednak nie zagra w IV lidze (fot. Concordia Facebook)

Opublikowano: 1 lipca 2020