IV liga: Trwa sen lidera

Spora grupa kibiców obejrzała w Gnieźnie szlagierowe spotkanie grupy północnej IV ligi wielkopolskiej, w którym naprzeciwko siebie stanęły jedenastki Mieszka Gniezno i Tarnovii Tarnowo Podgórne. Starcie lidera z wiceliderem rozgrywek zakończyło się wygraną tych pierwszych 3:1. Tym samym przewaga Mieszka w tabeli nad drużyną z powiatu poznańskiego wzrosła aż do ośmiu punktów.

– Pojedynek na szczycie oglądała największa od ponad dziesięciu lat liczba kibiców na naszym stadionie! W perspektywie całego meczu zwycięstwo Mieszka było zasłużone. Trzeba jednak obiektywnie przyznać, że Tarnovia, to najlepszy zespół z jakim przyszło nam się mierzyć w tegorocznych rozgrywkach. Dla nas to 22. zwycięstwo z rzędu. Niech ten piękny sen się nie kończy – czytamy na stronie Mieszka.

Bramki dla Mieszka w tym spotkaniu zdobyli Marcin Trojanowski, Tomasz Kaźmierczak i Tomasz Bzdęga z karnego. Honorowego gola dla Tarnovii zapisał na swoim koncie Zbigniew Zakrzewski. Nieco w cieniu spotkania w Gnieźnie, Kotwica Kórnik pokonała na wyjeździe 3:2 wyżej notowaną Wartę Międzychód. W derbach powiatu poznańskiego GKS Dopiewo przegrało 1:2 z Gromem Plewiska, a Unia Swarzędz rozbiła 5:0 w Wysokiej tamtejszy GLKS.

Wyniki 12. kolejki gr. północnej wielkopolskiej IV ligi
Mieszko Gniezno – Tarnovia Tarnowo Podgórne 3:1