Jan Grabkowski nowym przewodniczącym (06.06.2024)

serwis PAP

Starosta poznański Jan Grabkowski został wybrany nowym przewodniczącym Konwentu Powiatów Województwa Wielkopolskiego – informuje Starostwo Powiatowe w Poznaniu. Został on również wybrany na delegata Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego, a także otrzymał rekomendację do Zarządu Związków Powiatów Polskich.

„Mając duże doświadczenie we współpracy ze stroną rządową, będę reprezentował interesy wielkopolskich starostów najlepiej jak potrafię. Jesteśmy silnym regionem i stanowimy zgrane samorządowe grono. Mówiąc jednym głosem, możemy wywalczyć korzystniejsze zmiany w ustawach” – powiedział nowy przewodniczący w trakcie pierwszego posiedzenia Konwentu w Poznaniu.

W trakcie posiedzenia zastępcą przewodniczącego KPWW jednogłośnie wybrano Pawła Rajskiego, starostę ostrowskiego. Przedstawicielem Związku Powiatów Polskich w Komitecie Monitorującym Fundusze Europejskie dla Wielkopolski 2021-2027 został Jacek Skrobisz, starosta wolsztyński, zastępcą natomiast Robert Marcinkowski, starosta gostyński. Konwent Powiatów Województwa Wielkopolskiego w Zespole Roboczym ds. Transplantologii reprezentował będzie Marek Dąbrowski, starosta słupecki, a w Radzie Wielkopolskiego Ośrodka Kształcenia i Studiów Samorządowych zasiądzie Lech Janicki, wicestarosta ostrzeszowski.

Serwis Samorządowy PAP

Opublikowano: 7 czerwca 2024