Jan Grabkowski po raz piąty starostą (21.11.2018)

logo Gazety Wyborczej

Starosta Jan Grabkowski kieruje powiatem poznańskim od 2002 r. W środę na to stanowisko został wybrany po raz piąty. Koalicja Obywatelska będzie rządzić razem z Bezpartyjnymi Samorządowcami, Niezależnymi dla Powiatu i PSL-em. W opozycji pozostanie tylko PiS. W powiecie poznańskim zawiązana została bardzo szeroka koalicja. Oprócz PO i Nowoczesnej (14 mandatów) są w niej również Bezpartyjni Samorządowcy (pięć mandatów), Niezależni dla Powiatu (dwa mandaty) i PSL (jeden mandat).

– Koalicja, którą stworzyliśmy, daje nam szansę na rozwój powiatu przez kolejne pięć lat. Nie będziemy zwalniać tempa – mówił starosta Jan Grabkowski i podtrzymywał deklarację współpracy z opozycją z PiS. Dzięki takiemu rozwiązaniu szeroki blok koalicyjny ma aż 22 radnych w 29-osobowej radzie powiatu. W opozycji pozostaje tylko siedmioro radnych PiS. Dlatego podczas dzisiejszych głosowań żadnych niespodzianek być nie mogło. Jan Grabkowski został wybrany starostą po raz piąty. Kieruje powiatem od 2002 r., a jeśli dodać do tego cztery lata na stanowisku wicestarosty od 1998 r., to polityk PO ma już ponad 20-letni staż w samorządzie powiatowym.

Gazeta Wyborcza Poznań

Opublikowano: 22 listopada 2018