Jest gdzie grać i trenować

Pobiedziska

Nie od dzisiaj wiadomo, że najpopularniejszym sportem w naszym kraju jest piłka nożna. Po niedawnych mistrzostwach świata w Katarze zainteresowanie futbolem na pewno jeszcze wzrośnie, bo przecież są tysiące dzieciaków, które marzą o karierze Leo Messiego czy Roberta Lewandowskiego. Nic też dziwnego, że obiekty piłkarskie tętnią życiem. Nie inaczej jest w powiecie poznańskim. W naszym regionie stadionów i boisk piłkarskich zresztą nie brakuje. I to bardzo atrakcyjnych, co potwierdził nie tak dawno opublikowany przez „Głos Wielkopolski” ranking najlepiej położonych obiektów piłkarskich w regionie.

W czołowej dziesiątce tego zestawiania znalazły się aż trzy stadiony z powiatu poznańskiego. Co więcej, najpiękniej położonym boiskiem piłkarskim w województwie uznano Stadion Miejski w Pobiedziskach. To nie dziwi, bo to malowniczo położony obiekt, tuż przy jeziorze Biezdruchowo, którego brzeg oddalony jest od płyty boiska o zaledwie kilkanaście metrów… – Nasz obiekt został doceniony został przez PZPN i już dwukrotnie gościł młodzieżowe rozgrywki międzynarodowe. Podczas mistrzostw Europy do lat 19 w 2006 roku odbyły się u nas aż trzy mecze – czytamy na stronie Huraganu Pobiedziska, który gra tam na co dzień.

Dodajmy, że dwie z tych konfrontacji: Belgia – Czechy oraz Portugalia – Hiszpania transmitowane były przez stację Eurosport. W reprezentacji tego ostatniego kraju grał wówczas m.in. Gerard Pique, późniejsza gwiazda Barcelony. Mecze tamtego, młodzieżowego Euro odbywały się również na Stadionie Miejskim w Swarzędzu. Tam też, w 2008 roku zorganizowano …koncert bardzo popularnego swego czasu Gorana Bregovica. Ten obiekt znalazł się też na trzecim miejscu we wspomnianym już rankingu „Głosu Wielkopolskiego”. Bardzo wysoko, bo na siódmym miejscu w tym zestawieniu sklasyfikowano także Stadion Miejski OSiR w Kórniku.

Oba te obiekty również mogą się pochwalić przepięknym położeniem, ponieważ zbudowano je tuż przy jeziorach. Łączy je również to, że są stadionami wielofunkcyjnymi, gdzie trenować mogą na przykład lekkoatleci. Atrakcyjną bazą sportową mogą się również pochwalić pozostałe gminy powiatu poznańskiego. Jedna z nich powstaje właśnie w Czerwonaku. Wypada więc mieć tylko nadzieję, że to właśnie na jednym z tych stadionów trenują obecnie przyszli reprezentanci Polski, którzy już za kilka lat założą koszulkę z orzełkiem na piersi. Poniżej prezentujemy zdjęcia wybranych obiektów piłkarskich z powiatu poznańskiego.

Zdjęcia: Maciej Pawlik

Opublikowano: 4 stycznia 2023