Juniorki AZS-Lidera w finale

koszykarki lidera swarzędz

W Piasecznie odbył się turniej półfinałowy mistrzostw Polski juniorek starszych U19. Nie zabrakło w nim koszykarek Lidera Swarzędz. – W obecnym sezonie nasze dziewczyny występują wspólnie z akademiczkami z Poznania pod szyldem ENEA AZS-Lider Szkoła Gortata. W zespole prowadzonym przez trener Annę Talarczyk połowę składu stanowiły koszykarki Lidera. Były to: Wiktoria Plackowska, Ola Żukowska, Anna Majchrzak, Martyna Fabianowska, Karolina Maj i Bianka Napierała. W drużynie grała też nasza wychowanka Malina Piasecka – mówi Marcin Madanowski, dyrektor sekcji w swarzędzkim klubie.

Ten łączony zespół spisał się świetnie, odnosząc trzy wysokie zwycięstwa. – W pierwszym dniu turnieju nasza drużyna pokonała Wisłę CanPack Kraków 80:49, a MVP meczu została Ola Żukowska. Dzień później dziewczyny pokonały gospodynie z MUKS Piaseczno 70:35, a tym razem najlepszą zawodniczką spotkania wybrano Wiktorię Plackowską. W ostatnim swoim pojedynku, swarzędzko-poznańska ekipa ograła zespół z Sokołowa Podlaskiego 82:57. Nagroda dla najbardziej wartościowej koszykarki meczu w tym przypadku trafiła do Bianki Napierały – dodaje Marcin Madanowski. Dzięki wygranej w Piasecznie AZS-Lider awansował do turnieju finałowego mistrzostw Polski juniorek starszych do lat 19, który zaplanowano w dniach 9-13 lutego w Gdańsku. W grupie B wystąpią także MUKS Poznań, ENEA AZS AJP Gorzów oraz MUKS Widzew Łódź.

koszykarki lidera swarzędzfot. Lider Swarzędz

Opublikowano: 1 lutego 2022