Juniorzy grali w Sobocie

turniej itf w sobocie

Na kortach tenisowych Centrum Tenisowego Sobota odbył się Międzynarodowy Turniej ITF – Powiat Poznański Open Junior Tour. – W zawodach udział wzięło 120 zawodników i zawodniczek z całego świata, m.in. z Australii, Chin, Szwajcarii, Wielkiej Brytanii czy Francji. Nie zabrakło również reprezentantów z naszego regionu, bo grali Goran Zgoła, Mikołaj Kowal, Mateusz Lange, Sonia Pieczyńska, Maria Silanova oraz Antonina Maćkowiak – wylicza dyrektor turnieju Wojciech Jaraczewski.

Jego zdaniem impreza stała na bardzo wysokim poziomie, zarówno sportowym jak i organizacyjnym. – Z roku na rok przyjeżdżają do nas zawodnicy coraz wyżej rozstawieni w rankingu międzynarodowym. Tym razem ze znanych nazwisk można wymienić np. Alejandro Verdasco, który jest spokrewniony ze znanym tenisistą Fernando Verdasco – dodaje. W rywalizacji juniorów prym wiedli Szwajcarzy, bo w finale spotkali się Patrick Schoen i Manfredi Grazian. Górą był ten pierwszy wygrywając 6:4, 6:1. W turnieju dziewczyn triumfowała Czeszka Marie Slamenikova, która w decydującym pojedynku pokonała 7:5, 6:2 Serbkę Jovanę Grujic.

Opublikowano: 17 czerwca 2022