Juniorzy grali w Sobocie

turniej tenisowy w sobocie

Centrum Tenisowe Sobota w połowie czerwca zamieniło się w mekkę dla zawodniczek i zawodników w kategorii wiekowej do 18 roku życia. To właśnie tam odbył się bowiem międzynarodowy turniej tenisowy ITF Juniors Sobota Cup. – W zawodach udział wzięło przeszło 100 graczy z całego świata. W drabince turniejowej zameldowali się reprezentanci takich krajów jak Kanada, USA, Singapur, Brazylia, Hiszpania, a nawet Indie – mówi Wojciech Jaraczewski z CT Sobota.

– Nie zabrakło również tenisistów mieszkających w powiecie poznańskim. Grali Mikołaj Kowal z AZS Poznań, Aleksander Błus z PT Olimpia Poznań, Marcel Bajołek z Kostrzyńskiego Klubu Tenisowego, Amelia Paszun z AZS Poznań czy Antonia Maćkowiak z AZS Poznań – dodaje. Polacy nie odegrali jednak czołowych ról w turnieju. W singlu mężczyzn triumfował Amerykanin Adhithya Ganesan, który w finale pokonał 6:1, 6:4 Czecha Jana Klimasa, natomiast w grze pojedynczej kobiet zwyciężyła Rumunka Giulia Safina Popa, pokonując w decydującym pojedynku 6:2, 6:3 Węgierkę Kitti Molnar.

Zdjęcia: CT Sobota

Opublikowano: 16 czerwca 2023