Juvenia podsumowała sezon

Lekkoatleci Międzyszkolnego Klubu Sportowego Juvenia Puszczykowo podsumowali miniony sezon. W ostatnich dwunastu miesiącach młodzież z tego klubu wywalczyła pięć medali mistrzostw Polski, osiem krążków w rywalizacji międzywojewódzkiej oraz aż 76 medali w mistrzostwach Wielkopolski juniorów i młodzików. – Takie sukcesy, to efekt ciężkiej pracy oraz determinacji naszych zawodników – mówiła trenerka Joanna Ziółkowska.

Juvenia od pewnego już czasu nie ma sobie równych w Wielkopolsce. – W Polsce, wśród juniorów jesteśmy na czwartym miejscu. To znakomity wynik, biorąc pod uwagę, że klasyfikowanych jest 175 klubów. W rywalizacji juniorów młodszych plasujemy się na 23. lokacie – poinformowano na spotkaniu podsumowującym sezon. Największym sukcesami indywidualnymi mogą się pochwalić Roksana Jędraszak oraz Marcelina Winkowska.

Ta druga w minionym roku zdobyła srebrny medal halowych mistrzostw Polski juniorów w biegu na 60 m przez płotki. Roksana wywalczyła natomiast złoto, ale na mistrzostwach Polski młodzików w skoku w dal. Na wspomnianych już mistrzostwach Polski juniorów, które odbyły się w Toruniu reprezentanci MKS Juvenia Puszczykowo wywalczyli w klasyfikacji drużynowej 94 punkty, plasując się na czwartym miejscu wśród najsilniejszych teamów w Polsce.

– Jesteśmy dumni z osiągnięć zawodniczek i zawodników Juvenii, którzy w pokonanym polu zostawili m.in. poznańskie potęgi. Młodzieży w Puszczykowie stworzyliśmy nie tylko bardzo dobre warunki do nauki, bo szkoła jest zmodernizowana, ale także do uprawiania sportu. Stadion ma przecież licencję IAAF i mogą być na nim bite rekordy Polski, Europy, a nawet świata. Do tego dochodzi świetna kadra szkoleniowa – mówił wicestarosta poznański Tomasz Łubiński, który był obecny na podsumowaniu sezonu.

Zdjęcia: Maciej Pawlik

Opublikowano: 24 stycznia 2018