MenuMenu główne

 

Środki finansowe z budżetu państwa

 

Powiat Poznański
mapa powiatu poznańskiego z podziałem na 17 gmin


Kalendarz imprez
<< paź 2021 >>
pon.wt.śr.czw.pt.sob.niedz.
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Terminy imprez mogą ulec zmianie

100 rocznica powstania

Kadry z drogi do wolności

Suchy Las, kadry z drogi do wolności – to tytuł projektu, który otrzymał dofinansowanie z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach wieloletniego programu „Niepodległa”. Zadaniem konkursu, w którym wzięło udział Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna jest pokazywanie na różne sposoby lokalnych dróg do wolności.

Jak wiadomo, wielkopolska droga do wolności wiodła przez Powstanie Wielkopolskie, poprzedzone długoletnią pracą organiczną, prowadzoną przez działaczy społecznych i patriotycznych. – Nasz pomysł to konkurs na krótki film nagrany i zmontowany przy pomocy smartfonów, do którego zapraszamy reprezentacje szkół, jednostek samorządu pomocniczego, klubów seniora i świetlic opiekuńczo-wychowawczych oraz mieszkańców z otwartego naboru, w trzyosobowych zespołach – mówi Andrzej Ogórkiewicz, dyrektor CKiBP.

Projekt, poprzedzony kampanią informacyjną, będzie realizowany 18 listopada. – Zaczynamy o 9.00 w siedzibie CKiBP, wykładem Ryszarda Chruszczewskiego nt. sucholeskiej drogi do niepodległości, następnie warsztatami z nagrywania i montowanie filmów przy pomocy smartfonów, prowadzonymi przez jednego z prowadzących naszą redakcję multimedialną, fotografika Tadeusza Koracha – dodaje Andrzej Ogórkiewicz.

Następnie uczestnicy przystąpią do realizacji zadania. Filmy zaczną nagrywać w CKiBP, w oparciu o wiedzę własną i wyniesioną z wykładu, inscenizację rekonstruktorów, którzy zostaną zaproszeni i wystawę z Muzeum Niepodległości, która będzie rozstawiona na dziedzińcu. Dalsze części filmów będą realizowane na stacjach kolejowych w Złotnikach i Golęczewie, a następnie w Biedrusku, dokąd uczestnicy zostaną zawiezieni autobusem.

Prace oceni jury konkursowe, które 20 listopada ogłosi wyniki. Najlepsze trzy zespoły zostaną nagrodzone: członkowie zwycięskiej drużyny otrzymają smartfony, drugiej i trzeciej – kamery sportowe. Wszyscy uczestnicy otrzymają powerbanki. Najlepsze trzy filmy będą zamieszczone na stronie internetowej i profilu na facebooku i silnie promowane, tak, by mogły dotrzeć do odbiorców spoza gminy i spoza Wielkopolski.

Redaktor: Tomasz Sikorski
Opublikowano: 2 listopada 2017