Karatecy stawali na podium

karatecy pozujący do zdjęcia na macie

W hali sportów walki w Koszalinie odbył się X Puchar Pomorza w Karate Tradycyjnym. Bardzo dobrze w tych zawodach zaprezentowali się zawodnicy z Lusowa i Tarnowa Podgórnego, zdobywając łącznie siedem medali, z czego aż pięć złotych. Prawdziwym multimedalistą okazał się Oskar Szkudlarz, który z Koszalina przywiózł trzy medale. Ten najcenniejszy, nie dając szans wszystkim rywalom, zdobył w kategorii junior młodszy w konkurencji fukugo, czyli tak zwanym dwuboju. Do tego wywalczył też trzecie lokaty w kata oraz kumite.

Dwa kolejne medale, i to złote, zdobył Leon Frankowski, zwyciężając w kumite oraz kata. W tej drugiej konkurencji najlepszy był również Antoni Frankowski. Złoto w konkurencji enbu, w której startują chłopiec i dziewczyna, wywalczyła także para Kuba Odunken oraz Magdalena Majewska. – Sukcesy naszych zawodników są wynikiem ich ciężkiej pracy na treningach. Dodam też, że wyjazd na zawody współfinansowany był ze środków powiatu poznańskiego – podkreślił Łukasz Urbaniak z UKS KT Orzeł Lusowo.

Opublikowano: 19 listopada 2019