Kerber chce medalu w Tokio

Angelique Kerber na korcie

Angelique Kerber coraz poważniej myśli już o występie na igrzyskach olimpijskich w Tokio. Mieszkająca i trenująca na co dzień w Puszczykowie tenisistka ma zamiar nie tylko zagrać tam w singlu, ale także w mikście u boku Alexandra Zvereva. – W poprzednich latach bardzo dobrze nam się współpracowało na korcie, a wspólna gra sprawiała nam sporo radości – powiedziała Niemka z polskim paszportem w rozmowie ze stacją Sky Sport.

Wspólne występy przełożyły się na wyniki, bo Angelique Kerber i Alexander Zverev dwukrotnie dotarli do finału Pucharu Hopmana. Taki duet będzie zresztą jednym z głównych faworytów w walce o olimpijskie złoto. Tym bardziej, że zagra tam tylko szesnaście najlepszych duetów. Tenisistka z powiatu poznańskiego ma już jeden medal wywalczony na igrzyskach. Było to przed czterema laty w Rio de Janeiro, gdzie dopiero w finale uległa Portorykance Monice Puig. Wcześniej była liderka rankingu WTA grała również na igrzyskach w Londynie.

W Tokio powalczy więc o medale już po raz trzeci. Angelique Kerber w rozmowie ze Sky Sport przyznała też, że byłaby zaszczycona, gdyby została chorążym niemieckiej ekipy i mogła nieść flagę podczas ceremonii otwarcia igrzysk. A jakie są najbliższe plany triumfatorki trzech wielkoszlemowych turniejów? – W tym sezonie mam zamiar skupić się na najważniejszych imprezach. Nie potrzebuję już dużej liczby występów, by być w odpowiedniej formie – powiedziała doświadczona tenisistka z Puszczykowa.

Angelique Kerber mieszka i trenuje w Puszczykowie (fot. A. Kerber Facebook)

Opublikowano: 14 lutego 2020