MenuMenu główne
Powiat Poznański


Kalendarz imprez

Ze względu na epidemię koronawirusa zmianom mogą ulec terminy imprez

<< Paź 2020 >>
ponwtśrczwptsobnie
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

Terminy imprez mogą ulec zmianie

Relacje

Kerber chce medalu w Tokio

Angelique Kerber na korcie

Angelique Kerber coraz poważniej myśli już o występie na igrzyskach olimpijskich w Tokio. Mieszkająca i trenująca na co dzień w Puszczykowie tenisistka ma zamiar nie tylko zagrać tam w singlu, ale także w mikście u boku Alexandra Zvereva. – W poprzednich latach bardzo dobrze nam się współpracowało na korcie, a wspólna gra sprawiała nam sporo radości – powiedziała Niemka z polskim paszportem w rozmowie ze stacją Sky Sport.

Wspólne występy przełożyły się na wyniki, bo Angelique Kerber i Alexander Zverev dwukrotnie dotarli do finału Pucharu Hopmana. Taki duet będzie zresztą jednym z głównych faworytów w walce o olimpijskie złoto. Tym bardziej, że zagra tam tylko szesnaście najlepszych duetów. Tenisistka z powiatu poznańskiego ma już jeden medal wywalczony na igrzyskach. Było to przed czterema laty w Rio de Janeiro, gdzie dopiero w finale uległa Portorykance Monice Puig. Wcześniej była liderka rankingu WTA grała również na igrzyskach w Londynie.

W Tokio powalczy więc o medale już po raz trzeci. Angelique Kerber w rozmowie ze Sky Sport przyznała też, że byłaby zaszczycona, gdyby została chorążym niemieckiej ekipy i mogła nieść flagę podczas ceremonii otwarcia igrzysk. A jakie są najbliższe plany triumfatorki trzech wielkoszlemowych turniejów? – W tym sezonie mam zamiar skupić się na najważniejszych imprezach. Nie potrzebuję już dużej liczby występów, by być w odpowiedniej formie – powiedziała doświadczona tenisistka z Puszczykowa.

Angelique Kerber mieszka i trenuje w Puszczykowie (fot. A. Kerber Facebook)

Redaktor: Tomasz Sikorski
Opublikowano: 14 lutego 2020