Kerber nadal gra w US Open

angelique kerber

W Nowym Jorku trwa wielkoszlemowy turniej tenisowy US Open. W tym roku pula nagród w tej prestiżowej imprezie wynosi 57,5 miliona dolarów. Jest więc o co grać… Jak na razie bardzo dobrze w tej imprezie spisuje się Angelique Kerber. Mieszkająca w Puszczykowie, Niemka z polskim paszportem, awansowała już do czwartej rundy turnieju, choć po drodze miała kilka bardzo trudnych momentów. Wystarczy tylko powiedzieć, że już w swoim pierwszym meczu, z Ukrainką Dajaną Jastremską, tenisistka z powiatu poznańskiego wyratowała się ze stanu 3:5 w trzecim secie.

W pojedynku trzeciej rundy Angelique Kerber ponownie musiała stoczyć trzysetowy bój. Tym razem ze Sloane Stephens. Warto dodac, że był to pojedynek dwóch zawodniczek, które znają już smak zwycięstwa na twardych kortach w Nowym Jorku. Tenisistka z Puszczykowa triumfowała w tej imprezie w 2016 roku, a Amerykanka była najlepsza rok później. Marzenia o kolejnej wygranej w US Open zachowała tylko Niemka ogrywając rywalkę 5:7, 6:2, 6:3. W kolejnym meczu, którego stawką będzie już ćwierćfinał, Angelique Kerber zmierzy się z Kanadyjką Leylah Annie Fernandez, która ograła Japonkę Naomi Osakę.

Wcześniej, bo już w sobotę, na kort wyjdzie Iga Świątek, która powalczy o awans do czwartej rundy. Polka po dramatycznym pojedynku z Francuzką Fiona Ferro, w którym także wróciła z bardzo dalekiej podróży i w kapitalnym stylu odwróciła losy spotkania, teraz będzie walczyć z Anett Kontaveit z Estonii. Ten mecz rozpocznie się ok. godz. 20.00 czasu polskiego. US Open można śledzić na antenie Eurosportu.

angelique kerberfot. Angelique Kerber Facebook

Opublikowano: 4 września 2021