Kerber nie zagra w finale

angelique kerber

Angelique Kerber nie wygra po raz drugi w karierze wielkoszlemowego tenisowego turnieju na trawiastych kortach Wimbledonu. Mieszkająca w Puszczykowie, Niemka z polskim paszportem, w meczu półfinałowym uległa 3:6, 6:7 (3-7) Ashleigh Barty. To co najważniejsze w tym pojedynku wydarzyło się na jego początku, ponieważ  już w pierwszym gemie Australijka zdołała przełamać tenisistkę z powiatu poznańskiego, która w dalszej części seta nie potrafiła tej straty odrobić.

W drugiej partii Angelique Kerber prowadziła już 5:2, ale aktualna liderka rankingu WTA nie poddała się i w tie breaku rozstrzygnęła mecz na swoją korzyść. Tenisistka z Puszczykowa nie powtórzy zatem swojego wyniku z 2018 roku, kiedy to triumfowała w Londynie. Szansę na swoje pierwsze zwycięstwo ma natomiast Ashleigh Barty, która do tej pory może się pochwalić jedną, wielkoszlemową wygraną, w 2019 roku we French Open w Paryżu. Finałową rywalką Australijki będzie Czeszka Karolina Pliskova. Pula nagród w tegorocznym Wimbledonie wynosi 35 milionów funtów.

Opublikowano: 8 lipca 2021