Kerber odpadła z US Open

Logo turnieju tenisowego US Open

Bardzo krótko trwała przygoda Angelique Kerber z tegorocznym US Open. Tenisistka z Puszczykowa już w pierwszej rundzie wielkoszlemowego turnieju w Nowym Jorku, z pulą nagród 57 mln dolarów, przegrała z Kristinie Mladenović. Zajmująca 54 miejsce w rankingu WTA Francuzka, wygrała 7:5, 0:6, 6:4. – To nie był mój najlepszy mecz, ale też rywalka wysoko zawiesiła mi poprzeczkę – przyznała Niemka z polskim paszportem.

– Dobrze grałam tylko w drugim secie, ale to było stanowczo za mało. Miałam zresztą w tym pojedynku swoje wzloty i upadki. Niestety, tych drugich było więcej. Moje występy w tegorocznym Wielkim Szlemie pozostawiają sporo do życzenia – przyznała Angelique Kerber. Potyczka byłej liderki rankingu WTA i triumfatorki US Open z 2016 roku z Kristinie Mladenović trwała dwie godziny i 24 minuty. W Nowym Jorku przegrał też Hubert Hurkacz. Swoje pierwsze mecze wygrali natomiast Iga Świątek i Kamil Majchrzak. Dzisiaj zagra Magda Linette.

Angelique Kerber do turnieju w Nowym Jorku przygotowywała się w Puszczykowie (Fot. A. Kerber Facebook)

Opublikowano: 27 sierpnia 2019