Kerber w półfinale US Open!

Angelique Kerber w półfinale wielkoszlemowego US Open! Mająca polskie obywatelstwo i mieszkająca na co dzień w Puszczykowie, w powiecie poznańskim reprezentantka Niemiec doskonale spisuje się na kortach w Nowym Jorku. W IV rundzie pokonała 6:3, 7:3 Czeszkę Petrę Kvitovą, a we wtorkowym ćwierćfinale uporała się z Włoszką Roberta Vinci 7:5, 6:0.

Pojedynek 1/4 finału był zacięty tylko w pierwszej odsłonie, kiedy to obie tenisistki seryjnie siebie przełamywały. W decydujących momentach to Angelique Kerber była jednak górą. Drugi set był już jednostronny. Rozstawiona z numerem 2 mieszkanka Puszczykowa szybko znalazła sposób na defensywnie grającą Włoszkę i od pierwszych do ostatnich piłek kontrolowała wydarzenia na korcie.

-To był trudny mecz, ale takiego się spodziewałam, ponieważ Roberta Vinci jest bardzo wymagającą przeciwniczką. W pierwszym secie popełniłam za dużo błędów, ale w decydujących momentach zachowałam koncentrację. W drugiej partii grałam już zdecydowanie lepiej – powiedziała nasza tenisistka przed kamerami stacji Eurosport, która transmituje US Open.

Ten sezon jest fenomenalny w wykonaniu Angelique Kerber. Jej dobra passa rozpoczęła się już na początku roku, kiedy to wygrała inny wielkoszlemowy turniej Australian Open. Kolejny świetny wynik Angie uzyskała na kortach Wimbledonu, gdzie dopiero w finale uległa Serenie Williams, którą pokonała w Melbourne. Do jej tegorocznej listy sukcesów należy jeszcze dołożyć srebrny medal wywalczony na igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro.

W półfinale US Open Angelique Kerber zagra z Dunką polskiego pochodzenia, Caroline Woźniacki, która rozbiła 6:0, 6:2 Anastasiję Sevastovą z Łotwy. Przypomnijmy, że w czerwcu na kortach Centrum Tenisowego Angie w Puszczykowie odbył się Powiat Poznański II Międzynarodowe Mistrzostwa w Tenisie Kobiet. Zawodom patronowała właśnie Angelique Kerber. Tenisistka była także honorowym gościem podczas losowania turniejowej drabinki ubiegłorocznej edycji turnieju Powiat Poznański Open na kortach Centrum Tenisowego Sobota.

Opublikowano: 6 września 2016