Zapowiedzi Wydarzenia Relacje

Kerber w półfinale WTA Finals

Angelique Kerber awansowała do półfinału Mistrzostw WTA, które odbywają się w Singapurze. Mieszkanka Puszczykowa ten awans uzyskała w świetnym stylu, wygrywając wszystkie trzy mecze w swojej grupie. W ostatnim z nich reprezentantka Niemiec z polskim paszportem ograła 6:3, 6:3 Amerykankę Madison Keys.

Wcześniej Angelique Kerber ograła Rumunkę Simonę Halep oraz Słowaczkę Dominikę Cibulkovą. Ta ostatnia dzięki wygranej najlepszej rakiety świata z Keys także awansowała do półfinału. Rywalką mieszkanki powiatu poznańskiego w półfinale będzie Agnieszka Radwańska.

W podsumowującym sezon WTA Finals gra osiem najlepszych tenisistek świata. W tym gronie nie ma jedynie Sereny Williams, która z powodu kontuzji już wcześniej rozpoczęła wakacje. Na twardych kortach w Singapurze zawodniczki mają o co grać, bo oprócz prestiżu do wygrania są spore pieniądze. Pula nagród wynosi bowiem 7 mln dolarów.

Opublikowano: 27 października 2016