Kinga kolejny raz na podium

bilardzistki z rokietnicy

W poznańskim klubie Zakręcona Bila odbył się czwarty turniej bilardowego Pucharu Polski Kobiet. – Z 21 zawodniczek biorących udział w zawodach, aż osiem reprezentowało nasz region, a cztery Akademię Bilardową Rokietnica. Były to Kinga Pietrzak, Oliwia Zalewska, Julia Tarka oraz Julia Babica. Z naszych reprezentantek najlepiej poradziła sobie Kinga, która kolejny raz zameldowała się w strefie medalowej ostatecznie zajmując trzecie miejsce. O medal otarła się także Oliwia, którą sklasyfikowano na piątej pozycji. Julia Babica była dziewiąta, a Julia Tarka trzynasta – czytamy na stronie Akademii.

W zawodach wygrała Daria Siranchuk z klubu Hades Poznań, a druga była Izabela Jońska z Nosanu Kielce. – Aktualnie aż trzy nasze zawodniczki znajdują się w rankingu Polski Kobiet na miejscach premiowanych awansem do indywidualnych mistrzostw kraju. Awans uzyskuje mistrzyni Polski z roku 2022, plus dziewięć zawodniczek z rankingu. O kwalifikacjach dowiemy się po ostatnich w tym roku zawodach Pucharu Polski Kobiet zaplanowanych na 8 października w Kielcach – informuje klub z Rokietnicy.

bilardzistki z rokietnicy

Opublikowano: 5 października 2023