Kolejny dworzec odzyska dawny blask (01.12.2021)

epoznan logo

Tym razem cieszyć się mogą mieszkańcy Owińsk. Jak informuje branżowy portal transport-publiczny.pl, gmina Czerwonak otrzymała pieniądze na remont i przebudowę dworca w Owińskach z Polskiego Ładu. Całość ma kosztować 4,5 miliona złotych, finansowanie z programu Polski Ład to natomiast 3,8 mln złotych.

Dworzec w Owińskach jest obiektem zabytkowym, dziś zamkniętym dla pasażerów. Po kompleksowym remoncie, który obejmie m.in. przygotowanie w budynku poczekalni, ale też lokali biurowych i usługowych, ponownie będą się tu pojawiać mieszkańcy. Wymieniony zostanie dach, ściany zostaną ocieplone, pojawi się nowe ogrzewanie, stolarka drzwiowa i okienna, a wszystko odbywać się będzie pod nadzorem Powiatowego Konserwatora Zabytków. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, dworzec ma ponownie służyć pasażerom od końca 2023 roku.

epoznan.pl

Opublikowano: 2 grudnia 2021