MenuMenu główne
Powiat PoznańskiZapowiedzi

Kołysanki Moniki Borzym

plakat

18 lutego o godz. 18.00 w Centrum Kultury Przeźmierowo odbędzie koncert promujący najnowszy projekt Moniki Borzym pt. „Kołysanki Dla Dorosłych”. Premiera pierwszej w karierze tej artystki płyty ze standardami jazzowymi nastąpi 14 lutego. Zmysłowe, oszczędne w formie interpretacje wybranych przez Monikę utworów tworzą niezwykły zbiór piosenek, które mają w zamyśle autorów aranżacji koić zmysły słuchaczy prowokując do relaksu i zasłuchania. Taki już los standardów, że można je interpretować na różne sposoby. Monika zrobiła to w bliskiej Jej sensualnej estetyce. Ciepły, niski głos artystki działa kojąco na zmysły i zaprasza do otwarcia się na przyjemności. „Kołysanki dla dorosłych” to wyjątkowy projekt.

– Chciałam nagrać album z muzyką, która będzie towarzyszyła słuchaczom w sensualnych momentach ich życia, która będzie ich stymulowała, pomagała w stworzeniu nastroju i przestrzeni na bliskość i przyjemność. Wierzę, że muzyka, która powstaje z wielkiej przyjemności, ma siłę wzbudzania przyjemności w odbiorcy. Wierzę, że nasycone namiętnością aranżacje i wykonania mają siłę, aby taką namiętność wzbudzić – tak o swoim najnowszym projekcie mówi Monika. Na płycie usłyszymy m.in. „Blame It On My Youth” – standard z 1934 roku skomponowany przez Oscara Levanta do słów Edwarda Heymana, „It Amazes Me” duetu Cy Coleman i Carolyn Leigh z 1958 roku, „Old Devil Moon” Burton Lane & Yip Harburg z 1947 roku czy „Kiss” – hit napisany przez Prince’a w 1986 roku.

Monika Borzym to polska wokalistka jazzowa, urodzona w 1990 roku. Ma na koncie współpracę z tuzami polskiego i światowego jazzu (m.in. Gil Goldstein, Matt Pierson, Aaron Parks, John Scofield, Randy Brecker, Chris Potter, Larry Campbell, Tony Scherr, Robert Kubiszyn, Paweł Dobrowolski, Krzysztof Herdzin i inni). Wydała sześć płyt. W 2011 roku debiutowała albumem „Girl Talk”. W 2013 roku ukazała się „My Place”, a trzy lata później „Back to The Garden”. W 2017 roku wyszła „Jestem Przestrzeń”, a w kolejnym roku „Radiohedonistycznie” z przebojami zespołu Radiohead w aranżacjach Nikoli Kołodziejczyka na arcyciekawy skład: trzy waltornie, klarnet basowy, jazzowe trio i violę da gamba,.

W 2019 roku ukazała się płyta pod tytułem „Monika Borzym śpiewa Stare Piosenki” w duecie ze znakomitym pianistą Krzysztofem Dysem, na której znalazły się największe przeboje polskiego swingu lat 30-tych XX stulecia. Bilety na koncert Moniki Borzym w ramach Jazzowej Sceny Sezamu, w cenie 60 zł do kupienia na biletyna.pl oraz w kasach: Biuro GOK SEZAM (ul. Poznańska 96, Tarnowo Podgórne) czynne od pon. do pt. w godz. 8-15; DK w Tarnowie Podgórnym od pon. do pt. w godz. 15-19; CK Przeźmierowo od pon. do pt. w godz. 16-19. 

Źródło: GOK Sezam

plakat

Redaktor: Tomasz Sikorski
Opublikowano: 1 lutego 2024