MenuMenu główne
Powiat Poznański
CZUJKA TLENKU WĘGLA I CZUJKA DYMULink do opłat onlineLink do opłat urzędowych online



Zapowiedzi

Koncert, baśnie i podróże…

W pierwszej połowie stycznia sporo będzie się działo w Centrum Kultury i Bibliotece Publicznej gminy Suchy Las. Dla fanów muzyki przygotowano koncert zespołu Vox, dla dzieci i młodzieży – Baśnie Skandynawskie, a dla miłośników podróży spotkanie autorskie z Łukaszem Wierzbickim.

Koncert noworoczny grupy VOX odbędzie się 5 stycznia o godz. 19.00. Słuchacze na koncercie przypomną sobie dawne czasy nucąc “Szczęśliwej drogi już czas mapę życia w sercu masz…” Poczują też unoszący się wszędzie świąteczny nastrój, słuchając kolęd i pastorałek w wykonaniu zespołu. Historia zespołu VOX zaczęła się w roku 1977, kiedy to Witold Paszt na potrzeby Studia Rozrywki Victoria założył w Warszawie zespół wokalny Victoria Singers. Debiut estradowy nastąpił dwa lata później na Międzynarodowej Wiośnie Estradowej w Poznaniu. Zespół szybko zyskał wielką popularność, na polskiej estradzie stanowił bowiem absolutną nowość: czterech elegancko ubranych panów śpiewało przeboje, tworząc jednocześnie widowiskowe przedstawienie. W roku 2014 zespół obchodzi jubileusz 35-lecia pracy na estradzie. Szczegóły koncertu na plakacie.

Centrum Kultury i Bibliotece Publicznej gminy Suchy Las zaprasza także dzieci z klas IV-VI na magiczną podróż do Skandynawii. Podróż odbędzie się 11 stycznia o godz. 9.00 i 11.00 za pośrednictwem prawdziwych opowiadaczy baśni z grupy Karawana Opowieści. Członkowie grupy mówią o sobie tak: “Jesteśmy grupą pasjonatów, którzy opowiadają, śpiewają i grają. Poszukujemy historii o różnej fakturze: wzruszających, humorystycznych, z morałem, czy celną pointą. Zawarte są one w bajkach, baśniach, legendach i pieśniach. Przenieśmy się do krainy olbrzymów, ludzi i trolli wsłuchując się w zaskakujące morały oraz oprawę muzyczną baśni!”. Szczegóły na plakacie.

Palcówka w Suchym Lesie zaprasza również 12 stycznia o godz. 18.00 na spotkanie autorskie “Wokół świata na wariata” z Łukaszem Wierzbickim, autorem książek dla dzieci, podróżnikiem, miłośnikiem zwierząt, redaktorem i biografistą. Łukasz Wierzbicki od wielu lat poświęca się pracy nad popularyzacją prawdziwych historii i postaci. Zredagował reportaże Kazimierza Nowaka, który w latach 30. XX wieku rowerem, konno, czółnem i na wielbłądzie przemierzał Afrykę. Wydał je w książce „Rowerem i pieszo przez Czarny Ląd”. W 2008 roku zadebiutował jako autor książką „Afryka Kazika” – powieścią opisującą przygody Kazimierza Nowaka w wersji dla najmłodszych.

Rok później w książce „Dziadek i niedźwiadek. Historia prawdziwa” opowiedział losy niedźwiedzia Wojtka z Armii Andersa. Kolejną, zatytułowaną „Wyprawa niesłychana Benedykta i Jana”, osnuł na średniowiecznych relacjach z wyprawy franciszkanów Giovanni da Piann del Carpine i Benedykta Polaka do stolicy Imperium Mongolskiego. Wiosną 2012 roku w bajce zatytułowanej „Wróżby dla Kuźmy” opisał dalsze losy bohaterów znanych młodym czytelnikom z powieści o Benedykcie Polaku. Łukasz Wierzbicki jest także redaktorem książki „Mój chłopiec, motor i ja”, w której zebrał fragmenty pamiętników Haliny Korolec-Bujakowskiej z wyprawy motocyklowej do Chin. Tę samą historię opowiedział dzieciom w książce „Machiną przez Chiny”. W zeszłym roku wydał książkę „Drzewo. Mity słowiańskie i inne opowieści”. Jego kolejna książka przygodowa „Ocean to pikuś” ukaże się w lutym 2018 roku i będzie opowiadać o transatlantyckiej wyprawie kajakowej Aleksandra Doby. Rozmowa z Łukaszem Wierzbickim TUTAJ

Redaktor: Tomasz Sikorski
Opublikowano: 20 grudnia 2017