Menu główne
Powiat Poznański

Prasowa17
Radiowa17
Facebook
Telewizyjna17
Telewizja STK 17


Fundusze Europejskie
Kalendarz imprez
<< Mar 2019 >>
ponwtśrczwptsobnie
25 26 27 28 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Terminy imprez mogą ulec zmianie

Zapowiedzi

Koncert noworoczny

Utwory zespołu The Beatles i najpiękniejsze utwory z bajek usłyszymy podczas Koncertu Noworocznego Gminy Tarnowo Podgórne.To już piętnasta edycja tej imprezy. Pierwsza odbyła się w styczniu 2005 roku, w sali widowiskowej Domu Kultury w Tarnowie Podgórnym. Wystąpiła wówczas Młodzieżowa Orkiestra Dęta Gminy Tarnowo Podgórne. Po dwóch latach, ze względu na coraz większe zainteresowanie publiczności, trzeba było zamienić Dom Kultury na halę OSiR.

W 2008 roku do Orkiestry dołączyły Mażoretki. W kolejnych latach na tarnowskiej scenie gościły takie gwiazdy jak: Krystyna Prońko, Grażyna Brodzińska, Zbigniew Wodecki, Wiesław Ochman i Orkiestra Le Quattro Stagioni. W 2013 roku powrócono jednak do prezentacji rodzimych artystów. Scena do dziś należy do Młodzieżowej Orkiestry Dętej, która wprawdzie zaprasza do udziału znakomitych zawodowych solistów, ale przede wszystkim dzieli ją z innymi zespołami GOK SEZAM.

Uczestnicy koncertów w pamięci mają znakomite układy Mażoretek, pięknie zatańczony walc ZPiT „Lusowiacy”, układy DZPiTL „Modraki” do świątecznych utworów wykonywanych przez Orkiestrę, czy niezapomniany występ Teatru Tańca „Sortownia” do utworu z filmu „Piraci z Karaibów”. Także w 2013 roku koncert został wzbogacony o Galę Aktywni Lokalnie, podczas której uhonorowani zostali ludzie zasłużeni dla gminy Tarnowo Podgórne.

A jaki będzie tegoroczny koncert? Repertuar wydawać się może z dwóch różnych bajek, ale świadczy to tylko o wszechstronności młodych muzyków. Dyrygent, Paweł Joks zapowiada, że tradycyjnie pierwszą część koncertu wypełnią upominki muzyczne dla nagrodzonych w Gali Aktywni Lokalnie. W tym roku będą to hity zespołu The Beatles. Drugą część koncertu zatytułował „Witajcie w naszej bajce”. Zdradził, że na pewno usłyszymy utwory z filmu „Mustang”, „Pocahontas”, ale i kompozycje z polskich bajek m.in. ze „Żwirka i Muchomorka”.

Z Orkiestrą wystąpią młode utalentowane solistki Julia Mróz, Amelia Kurantowicz i Hanna Sztachańska. Liczymy też na solowe popisy instrumentalne członków naszej Orkiestry i taneczne Mażoretek. Koncert Noworoczny odbędzie się 12 stycznia 2019 roku o godz. 17.00 w hali OSiR w Tarnowie Podgórnym. Wstęp na jest bezpłatny.

Autor: Karina Biała

fot. Marek Kromski

Redaktor: Tomasz Sikorski
Opublikowano: 3 stycznia 2019


Ogłoszenia Komunikaty

Archiwum