Koniec rundy w IV lidze

huragan pobiedziska

Piłkarze grupy wielkopolskiej IV ligi zakończyli rundę jesienną. Finisz rozgrywek był udany dla drużyn z powiatu poznańskiego. Bardzo ciekawie było w Stęszewie, gdzie Lipno po dramatycznym meczu pokonało 4:3 Victorię Września. Gola na wagę trzech punktów w tym spotkaniu zdobył w samej końcówce Bartosz Dylewski. To zwycięstwo pozwoliło beniaminkowi zająć bardzo wysokie, piąte miejsce na półmetku rozgrywek.

Siódma jest Kotwica Kórnik, która w swoim ostatnim tegorocznym meczu zremisowała na własnym boisku z Notecią Czarnków. To cenny remis, ponieważ rywale są wiceliderem grupy, ustępując miejsca tylko Nielbie Wągrowiec. Wynik meczu w Kórniku ustalił w 97 (!) minucie spotkania Dawid Urbanek. Emocji zatem nie brakowało.Tym bardziej, że do przerwy goście prowadzili 2:0 i nic nie wskazywało na to, aby po zmianie stron losu meczu miały się odwrócić.

Wygrał za to Huragan Pobiedziska, który na własnym boisku pokonał LKS Gołuchów 2:0. Ta wygrana, już czwarta z rzędu, pozwoliła ekipie z powiatu poznańskiego awansować na 13 lokatę. A przypomnijmy tylko, że jeszcze nie tak dawno Huragan był czerwoną latarnią rozgrywek. Nieco wyżej, bo na jedenastym miejscu rundę jesienną zakończyli piłkarze Tarnovii Tarnowo Podgórne, którzy w ostatniej kolejce bezbramkowo zremisowali w Piaskach. Komplet wyników oraz tabela na stronach 90minut.pl oraz jardersport.pl

Lipno Stęszew – Victoria Września 4:3 (0:1)
Bramki: Dawid Kaczmarek (49), Bartosz Dylewski (67), Jakub Budzyń (79), Bartosz Dylewski (83) – Arkadiusz Wolniewicz (7), Danylo Demianenko (62 karny), Igor Sarbinowski (82).

Kotwica Kórnik – Noteć Czarnków 2:2 (0:2)
Bramki: Jakub Rasiak (57), Dawid Urbanek (97), — Wiktor Kacprzak (15), Szymon Piekarski (44).

Huragan Pobiedziska – LKS Gołuchów 2:0 (1:0)
Bramki: Patryk Jóźwiak I (10), Paweł Piceluk (94).

Korona Piaski – GKS Tarnovia Tarnowo Podgórne 0:0

huragan pobiedziskaHuragan Pobiedziska wygrał czwarty mecz z rzędu (fot. Huragan Facebook)

Opublikowano: 28 listopada 2022