Menu główne
Powiat Poznański

Prasowa17
Radiowa17
Telewizyjna17
Telewizja STK 17


Fundusze Europejskie
Kalendarz imprez

Ze względu na rozprzestrzenianie się koronawirusa ulegać zmianom mogą terminy imprez, o których informujemy w Prasowej Powiatowej17. oraz na www.powiat.poznan.pl. Po szczegóły prosimy zwracać się bezpośrednio do organizatorów.

<< Kwi 2020 >>
ponwtśrczwptsobnie
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 1 2 3

Terminy imprez mogą ulec zmianie

Relacje

Koniec sezonu dla Liderek

Zakończył się sezon 2. Ligi Kobiet, w której występują koszykarki Lidera Basket Swarzędz. – Nasze zawodniczki rozegrały w niej 14 meczów, z których wygrały 12 i przegrały tylko 2. Niestety, w tym sezonie liga tak się ułożyła, że na końcu trzy zespoły zakończyły sezon z takim samym bilansem meczów i zdobyczą punktową 26. Te trzy drużyny to oczywiście Lider, Tęcza Leszno i Ostrovia Ostrów. Te ekipy nadawały ton rozgrywkom, pewnie pokonując wszystkich pozostałych rywali – czytamy na stronie klubu z powiatu poznańskiego.

O miejscach w tabeli zadecydowały mecze bezpośrednie. – I tutaj doszło do ciekawej sytuacji gdyż każdy z zespołów zanotował bilans 2-2. Ostrovia dwukrotnie pokonała Tęczę, Tęcza dwa razy pokonała Liderki, a swarzędzanki okazały się lepsze od ostrowianek w obu spotkaniach. Decydował więc stosunek koszy i tutaj niestety najlepsza była Tęcza przed Ostovią i Liderem. Podopieczne trener Anny Talarczyk zajęły w związku z tym trzecie miejsce i nie awansowały do turniejów półfinałowych o I ligę. Na chwilę obecną turnieje te są odwołane ze względu na epidemię wirusa COVID-19, nie wiemy więc jak rozstrzygnie się kwestia awansu do I ligi – informuje strona.

– Wracając do rozgrywek Liderki w I rundzie doznały jednej porażki, która niestety odbiła się czkawką w sezonie. Przegrały u siebie 60:82 z Tęczą Leszno i był to najsłabszy a raczej chyba jedyny słaby mecz swarzędzanek w sezonie. Na wyjeździe w dramatycznych okolicznościach pokonały Ostrovię 79:77. W rundzie rewanżowej u siebie pokonały Ostrovię 86:72 mimo osłabienia brakiem kontuzjowanej kapitan Magdaleny Dedio. Przed meczem w Lesznie wszystko było już jasne. Tylko zwycięstwo pozwalało Liderkom wygrać ligę, a porażka spychała je na 3 miejsce. Liderki prowadziły przez większość spotkania, ale niestety Tęcza doprowadziła do dogrywki, w której okazała się lepsza – czytamy na stronie.

– Wpływ na wynik mogły mieć decyzje sędziowskie w samej końcówce regulaminowego czasu, a przede wszystkim dysproporcja w odgwizdanych przewinieniach 27:14 na korzyść gospodyń. Pozostało nam uznać wyższość rywalek i pogratulować im awansu. W głowach i sercach Liderek pozostał duży żal, że jeden przegrany mecz u siebie zadecydował o wyniku całego sezonu. Trzeba oczywiście nadmienić, że w tym sezonie w barwach Lidera grały tylko trzy seniorki, a resztę zespołu tworzyły wychowanki co napawa dumą, szczególnie że miały one bardzo duży wkład w dobrą grę zespołu.

fot. Lider Basket Swarzędz

A oto garść statystyk w tego sezonu, które można znaleźć na klubowej stronie. Liderki rzuciły w sumie 1136 punktów, straciły 832, co daje różnicę 304 pkt. Dwukrotnie swarzędzankom udało się przekroczyć granicę 100 rzuconych punktów i dwukrotnie było to w meczu z MKS MOS Konin, 133:55 u siebie i aż 114:40 na wyjeździe. Ten drugi mecz to najwyższe zwycięstwo w całej 2 lidze. Najwyższa zdobycz punktowa w jednej kwarcie miała miejsce w meczu w Koninie 39 punktów w 1 kwarcie.

6 zawodniczek zagrało we wszystkich 14 meczach sezonu i były to: Oliwia i Wiktoria Flaszak, Martyna Kotula, Wiktoria Plackowska, Martyna Urbaniak i Aleksandra Żukowska. Najlepszym strzelcem zespołu była Martyna Kotula, która rzuciła 233 punkty, średnio 16,6 na mecz. 15,9 punktów w meczu rzucała Agata Siwińska (175 w sumie), która zagrała niestety tylko w 11 meczach. Najwięcej punktów w jednym meczu, po 28 rzuciły Agata Siwińska w Ostrowie i Martyna Kotula w meczu u siebie w Koninie.

Redaktor: Tomasz Sikorski
Opublikowano: 18 marca 2020


Ogłoszenia Komunikaty

Archiwum