MenuMenu główne
Powiat Poznański
mapa powiatu poznańskiego z podziałem na 17 gmin


Kalendarz imprez

Ze względu na epidemię koronawirusa zmianom mogą ulec terminy imprez

<< Cze 2021 >>
ponwtśrczwptsobnie
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4

Terminy imprez mogą ulec zmianie

Relacje

Koniec sezonu, teraz plaża

piłkarki reczne B-D KPR

Piłkarki ręczne Bukowsko-Dopiewskiego KPR zakończyły II-ligowy sezon. W ostatnim meczu, podopieczne trenera Pawła Wolnego pokonały 27:22 (13:9) drużynę z Kępna. Spotkanie odbyło się w hali Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Dopiewie, już z udziałem publiczności. – Tego nam brakowało –
uśmiechniętych twarzy, odgłosu trąbek i okrzyków! – czytamy na stronie klubu.

– Drużyna z Kępna mino iż przyjechała w bardzo okrojonym składzie dzielnie walczyła i wcale nie było tak łatwo. Na koniec wspólnie cieszyliśmy się z dobrego sezonu, targanego obostrzeniami związanymi z pandemią. Dla trzech naszych zawodniczek był to ostatni mecz w barwach BD KPR. To Ola Hypka, Olga Napierała i Julia Bartczak. Dziękujemy im za wspólne trzy lata – informuje strona. Dodajmy, że Bukowsko-Dopiewski KPR zakończył rozgrywki II ligi na drugim miejscu w tabeli. Lepsze okazały się tylko szczypiornistki KS Otmęt Krapkowice.

piłkarki reczne B-D KPRpiłkarki reczne B-D KPR

Zawodniczki Bukowsko-Dopiewskiego KPR coraz więcej czasu spędzają już na przygotowaniach do sezonu plażowego. Kilka dni temu w w Dopiewie odbył się finał wojewódzki młodziczek w tej odmianie szczypiorniaka. W turnieju wystartowały 4BHT Pyrki Poznań, APR Gladiator Oborniki, SSRiR Start Konic oraz Bukowsko-Dopiewski KPR. Część z tych ekip wystawiła nawet po kilka drużyn. Zespoły rywalizował najpierw w fazach grupowych, następnie odbyły się półfinały, a na zakończenie zawodów drużyny walczyły już o miejsca.

Tytuł mistrza Wielkopolski w piłce ręcznej plażowej trafił do gospodarzy. Dziewczyny z Bukowsko-Dopiewskiego KPR były niepokonane i każde z ich spotkań kończyło się wynikiem 2:0. Awans do rozgrywek centralnych uzyskał jeszcze APR Gladiator Oborniki. Wyróżnienia indywidualne wśród zawodniczek z zespołu z powiatu poznańskiego trafiły do Leny Andraszyk,  Moniki Hanyż, Nikoli Jazgar, Natalii Maćkowiak i Aleksandry Tonder.

piłkarki reczne B-D KPRfot. 3x Bukowsko-Dopiewski KPR Facebook

Redaktor: Tomasz Sikorski
Opublikowano: 31 maja 2021