Konkurs z okazji Dnia Kobiet

powiatowy dzień kobiet

Tradycją już jest, że z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet w Starostwie Powiatowym w Poznaniu organizowany jest konkurs pod nazwą „Przepisy ruchu drogowego dla Pań”. – Jego pomysłodawcą, kilka lat temu był starosta poznański, Jan Grabkowski. Konkurs był bardzo prosty, ponieważ wystarczyło odpowiedzieć na trzy pytania dotyczące bezpieczeństwa na drodze. W razie wątpliwości pomocą służyły policjantki z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu – mówił Dariusz Fleischer z Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego.

W konkursie mogły wziąć udział wszystkie panie, które 8 marca w godzinach porannych pojawiły się w siedzibie Starostwa. Swoją wiedzę na temat ruchu drogowego sprawdzały również panie, które na co dzień w nim pracują. – Chętnych było naprawdę sporo. Czy pytania były trudne? Raczej nie, ale wiadomo, że w stresie czasami pewne rzeczy się zapomina. Dlatego chętnie pomagałyśmy i doradzałyśmy w udzieleniu dobrej odpowiedzi – zapewniła młodszy aspirant Aleksandra Tomczyk z Wydziału Ruchu Drogowego. W nagrodę za udział w konkursie wszystkie panie otrzymały gadżety promujące powiat poznański.

Opublikowano: 8 marca 2024