Kontrakty Solarisa

Solaris Bus & Coach S.A., mający swoją siedzibę w Bolechowie w powiecie poznańskim, podpisał we wrześniu, tylko na rynku polskim, umowy na dostarczenie 107 sztuk autobusów. Co istotne, pojazdy z napędem alternatywnym stanowią w tym zestawieniu prawie 2o procent wszystkich zamówień. Na podstawie podpisanych umów Solarisy pojadą do: Stargardu, Poznania, Stalowej Woli, Lublina, Mielca i Gminy Czechowice-Dziedzice.

Wraz z początkiem września Solaris Bus & Coach S.A. podpisał m.in. kontrakt na dostarczenie 37 autobusów nowej generacji dla MPK Poznań. To kolejne już zamówienie dla stolicy Wielkopolski na nowe proekologiczne autobusy spełniające normę emisji spalin Euro 6. Tym razem na ulice Poznania wyjedzie 19 pojazdów o długości 12 metrów oraz 18 autobusów przegubowych. Oficjalne podpisanie umowy odbyło się 20 września. To nie jedyne zamówienie złożone przez przewoźnika z tego regionu. W tym miesiącu firma wygrała przetarg na dostawę 12 nowych Urbino 10,5 dla Gniezna.

Mijający rok będzie rekordowy pod względem wyprodukowanych autobusów – planuje się, że do końca grudnia z bolechowskiej fabryki wyjedzie łącznie ponad 1400 pojazdów. Podpisane w ubiegłym miesiącu umowy są potwierdzeniem intensywnego tempa prac i zapowiedzią rosnącej sprzedaży w roku następnym.

Informacja prasowa

Opublikowano: 6 października 2017