MenuMenu główne
Powiat Poznański
TEst

Prasowa17
Radiowa17
Telewizyjna17
Telewizja STK 17


Kalendarz imprez

Ze względu na epidemię koronawirusa zmianom mogą ulec terminy imprez

<< Lip 2020 >>
ponwtśrczwptsobnie
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Terminy imprez mogą ulec zmianie

Zapowiedzi Wydarzenia Relacje

Kostrzyn MTB Maraton za nami

Kostrzyn MTB Maraton zgromadził na starcie 414 osób, nie licząc sporej gromadki dzieci biorącej udział w Baby Race. Na dystansie Mega (50 km) triumfowali utytułowani pasjonaci kolarstwa górskiego, Magdalena Hałajczak z Euro Bike Kaczmarek Electric Team oraz pochodzący z Koziegłów Maciej Kasprzak z klubu REAL 64-sto Leszno. Największą sensacją była jednak postawa Izabeli Gościańskiej z Obornik z ekipy DT4YOU MTB.

Iza Gościańska jest nową osobą w maratonowej rywalizacji w naszym regionie. Jej debiutancki start wypadł 9 kwietnia w Dolsku w Bike Cross Maraton Gogol MTB, gdzie na dystansie Mini okazała się najlepsza wśród pań. A rywalek miała prawie sześćdziesiąt. Później startowała jeszcze w Mosinie, gdzie na trasie Mini była druga za Martyną Paszkowską z Poznania oraz przed tygodniem w Wyrzysku, gdzie znów triumfowała na najkrótszym z dystansów.

To start w Kostrzynie była jednak prawdziwym dniem prawdy dla zawodniczki z Obornik, która po raz pierwszy w życiu postanowiła pojechać dłuższy dystans – Mega (50 km). I zajmując czwartą lokatę zaskoczyła zarówno samą siebie, kolegów z Obornik jak i tych, którzy mają pojęcie o maratonach MTB. Przed nią na mecie zameldowały się tylko utytułowana Magdalena Hałajczak, Katarzyna Hendrzyk-Majewska z Koziegłów z REAL 64-sto i Marta Gogolewską z Wągrowca z Merx Team.

Na trasie Mega wśród panów triumfował, po zaciętej walce na finiszu, Maciej Kasprzak z Koziegłów przed Mateuszem Lewandowskim z Orchowa (ubiegłoroczny zwycięzca). Dalsze miejsca zajęli: Patryk Krajewski z Lubrańca, Błażej Surowiec z Poznania i Michał Kowalczyk ze Swarzędza (cała trójka Euro Bike Kaczmarek Electric Team). Pięć najlepszych pań i panów z wyścigu Mega otrzymało nagrody finansowe od 700 do 100 złotych.

Na trasie Mini triumfowali: Małgorzata Zellner z Poznania z Euro Bike Kaczmarek Electric Team i Przemysław Mikołajczyk z Konina z Agrochest MTB Team. Trasę Rodzinną naszybciej przejechali Sławomir Pluciński z Konina i Joanna Horemska z Pobiedzisk. Impreza w Kostrzynie z roku na rok się rozrasta. W niedzielę przyjechało na nią 414 osób z całej Polski. 86 osób rywalizowało na trasie Mega, 230 na Mini (33 km) i 98 na trasie Rodzinnej (13 km).

Na 33 km kilkanaście małżeństw rywalizowało o tytuł mistrzów Polski. Wygrała doświadczona para kolarska z Poznania, Małgorzata Zellner i Piotr Zellner. Najstarszym zawodnikiem okazał się Ryszard Pawlak (rocznik 1941), który dystans 33 km pokonał w towarzystwie Andrzeja Kaczmarka i Mariana Kadzewskiego. Były też nagrody fair play, dla najmłodszego zawodnika, dla najlepszych kolarzy obojga płci z Kostrzyna, dla najliczniejszej rodziny i dla najlepszej drużyny, którą okazała się aż 18-osobowa grupa Piotra Pawlaka – “Eurobajki”.

Autor: Mariusz Kędziora

Redaktor: Tomasz Sikorski
Opublikowano: 5 czerwca 2017