Kot na podium w Ostrołęce

podium kolarskich mistrzostw polski

W Ostrołęce odbyły się mistrzostwa Polski w kolarstwie szosowym. Bardzo dobrze w tych zawodach zaprezentowali się reprezentanci KK Tarnovia Tarnowo Podgórne. Najlepiej wypadł Julian Kot, który w rywalizacji młodzieżowców do lat 23 zajął drugie miejsce, uznając wyższość tylko Macieja Szulika.

W wyścigu ze startu wspólnego elity tuż za podium uplasował się natomiast Radosław Frątczak. Złoty medal i koszulkę w narodowych barwach wywalczył Alan Banaszek z grupy Human Powered Health. Warto podkreślić, że do rywalizacji o tytuł przystąpiło stu zawodników, w tym, poza Rafałem Majką z UAE Team Emirates, wszyscy polscy kolarze reprezentujący na co dzień ekipy zagraniczne. W wyścigu elity kobiet triumfowała Monika Brzeźna.

W Ostrołęce startowali również juniorzy UKS TFP Jedynki Kórnik. I pokazali się tam z bardzo dobrej strony. Największy sukces odniósł Dawid Wika-Czarnowski, zajmując drugie miejsce w jeździe indywidualnej na czas. Ósmą lokatę w tej samej konkurencji zajęła Julia Przymusińska.

podium kolarskich mistrzostw polskikolarze tarnovii tarnowo podgórnefot. 2x KK Tarnovia Facebook

Opublikowano: 26 czerwca 2023