Kowalczyk wygrał maraton MTB w Kostrzynie

Michał Kowalczyk okazał się najlepszy w pierwszej edycji Kostrzyn MTB Maraton. W zawodach wystąpiło ponad 400 kolarzy. To znacznie więcej niż spodziewali się organizatorzy.

Wygrana Kowalczyka w wyścigu Mega nie była żadną niespodzianką, bo przed zawodami był on uważany za jednego z głównych kandydatów do zwycięstwa. Tym bardziej, że do rywalizacji nie przystąpił Mariusz Gil. Wicemistrz świata w kolarstwie przełajowym do lat 23 i zawodnik Agrochest Team Kostrzyn był obecny w Kostrzynie, ale wystartował tylko w wyścigu rodzinnym.

Na poważnie ścigał się natomiast jego kolega klubowy Paweł Szczepaniak, który nie miał sobie równych na dystansie Mini. Podobnie jak Magdalena Hałajczak na dwa razy dłuższej trasie. Kostrzyn MTB Maraton ma być imprezą cykliczną.

Wyniki
Wyścig Mega (51  km), mężczyźni:  1. Michał Kowalczyk (Swarzędz), 2. Maciej Kasprzak (Poznań), 3. Paweł Górniak (Piła), kobiety: 1. Magdalena Hałajczak (Poznań).
Wyścig Mini (25 km), mężczyźni: 1. Paweł Szczepaniak (Agrochest Team  Kostrzyn), 2. Kacper Urbanowicz (Mirosław Fortuna Team), 3. Szymon Mikler (Victoria Jarocin), kobiety: 1. Katarzyna Hendrzyk-Majewska (Poznań).

Opublikowano: 26 maja 2014